DOBRA MARKA

STRONA GŁÓWNA  /  DOBRA MARKA  /  Czysto, czyściej… Kärcher


ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Czysto, czyściej… Kärcher

Czysto, czyściej… Kärcher


Wszyscy cenimy piękno dobrze zaprojektowanych, funkcjonalnych i eleganckich wnętrz. Aby jednak cieszyć się urokiem długo przygotowywanej i przemyślanej aranżacji trzeba dbać by w naszym wnętrzu panował porządek. Posiadacze rezydencji otoczonej pięknym ogrodem wiedzą też z pewnością, że i tam należy regularnie dbać o czystość, tak, aby posesja stanowiła najlepszą wizytówkę naszego domu. Warto w tym newralgicznym obszarze zaufać ekspertowi, czyli firmie Kärcher, która posiada urządzenia, które pozwolą poskromić brud zarówno wewnątrz domu jak i w jego otoczeniu.  


Poza skutecznością sprzęty Kärcher wyróżnia ciekawe wzornictwo, które sprawia, że są to także piękne przedmioty, które doskonale prezentują się w eleganckim wnętrzu. Doskonałym potwierdzeniem wiodącej pozycji marki na rynku są liczne nagrody i wyróżnienia przyznawane zarówno za design jak i jakość produktów oraz wyróżnienia przyznawane firmie, jako wiodącemu producentowi sprzętu czyszczącego. Warto wspomnieć chociażby o tym, że polskie przedstawicielstwo firmy Kärcher po raz czwarty z rzędu zostało w 2017 roku wybrane najlepszą spółką Kärcher na świecie, pokonując tym samym 67 rywali z całego globu.

Firma Kärcher wspiera także aktywnie kulturę. Swoim mecenatem obejmuje m.in.: Krakowską Filharmonię, Muzeum Narodowe w Krakowie, Zamek Królewski na Wawelu czy Triennale Grafiki. Za swój wkład w ochronę i promocję dziedzictwa kulturowego Krakowa firma wielokrotnie była odznaczana prestiżową statuetka Stańczyka i tytułem Mecenasa Kultury Krakowa przez Prezydenta Miasta.

Portfolio urządzeń Kärcher stale się rozszerza, firma wprowadza na rynek liczne nowości. Warto zwrócić uwagę na wyjątkowy model oczyszczacza powietrza AF 100, czy też odkurzacz bezprzewodowy VC 5. Niezastąpione są także bestsellery firmy do których z pewnością zaliczyć można parownice linii SC Easy Fix, pozwalające czyścić skutecznie bez detergentów, oraz myjki do okien WV, które znacznie przyspieszają i ułatwiają nielubianą czynność jaką jest mycie okien.

Oczyszczacz AF 100 – Weź głęboki oddech

Tym co przede wszystkim wyróżnia model oczyszczacza powietrza AF 100 niemieckiego koncernu od konkurencji jest pięć różnego rodzaju filtrów, a każdy dedykowany do usuwania innego rodzaju zanieczyszczeń. Urządzenie posiada oczywiście wysokiej klasy filtr antysmogowy, a także filtr TVOC, który oczyszcza powietrze z formaldehydów, na przykład po remoncie, gdy szkodliwe chemikalia mogą unosić się w powietrzu. Poza tym do wyboru mamy też filtr uniwersalny do usuwania typowych zanieczyszczeń, antyalergiczny, sprawdzający się zwłaszcza wiosną, gdy eliminuje alergeny, pyłki etc. a także filtr zdrowotny. Ten ostatni sprawdzi się w sezonie grypowym gdyż wychwytuje bakterie krążące w powietrzu w zimnych miesiącach. Dzięki laserowemu czujnikowi urządzenie samo dopasowuje rodzaj zastosowanej filtracji do rodzaju zanieczyszczeń w powietrzu. Urządzenie posiada mocny silnik dzięki czemu jest bardzo wytrzymałe. Ciekawie prezentuje się w każdym wnętrzu, a specjalna listwa led sygnalizuje kolorami jaką jakość powietrza mamy obecnie w pomieszczeniu.

Odkurzanie w dobrym stylu – Odkurzacz VC 5

Protoplasta odkurzacza, czyli pierwsze, jeszcze nieelektryczne urządzenie do usuwania kurzu wynaleziono około 150 lat temu. Pół wieku później powstał pierwszy elektryczny odkurzacz i tym samym rozpoczęła się nowa era w walce człowieka z zabrudzeniami. Obecnie odkurzacze w niczym nie przypominają swoich poprzedników sprzed dekad. Są wydajniejsze, cichsze i skuteczniejsze. Przykładem nowoczesnego pogromcy brudu jest odkurzacz pionowy Kärcher VC 5. Choć designem nawiązuje do typowych w latach 60’ modeli, jest jednak zaawansowany technicznie. Występuje zarówno w wersji przewodowej – tradycyjnej, jak również bezprzewodowej, wpisującej się w obecne trendy w projektowaniu urządzeń służących utrzymaniu czystości. Obie wersje są godne polecenia, a wybór jednej z nich uzależniony jest od indywidualnych potrzeb każdego z nas.

Plączący się pod nogami kabel, który wymaga przełączania z gniazdka do gniazdka utrudnia odkurzanie i wpływa na wydłużenie czasu sprzątania. Na szczęście, dzięki nowemu bezprzewodowemu odkurzaczowi VC 5, te problemy należą już do przeszłości. Odkurzacz zasilany bateriami pozwala na swobodne poruszanie się po mieszkaniu, a dzięki kompaktowym wymiarom jest wyjątkowo wygodny w użytkowaniu.