DOBRA MARKA

STRONA GŁÓWNA  /  DOBRA MARKA  /  Meble tworzone z pasją


ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Meble tworzone z pasją

Meble tworzone z pasją

Akan


Od najmłodszych lat jesteśmy uczeni, że to co daje nam natura jest zdrowe, piękne i sprawia, że czujemy się lepiej. Szum drzew, powiew wiatru, morska bryza sprawiają, że wypoczywamy. Będąc w tych miejscach marzymy, aby choć cząstkę tego mieć u siebie w domowym zaciszu.


 W dobie szalejącej techniki i mechanizacji coraz częściej doceniamy wszystko to co jest stworzone ludzką ręką, ponieważ wiemy, że posiadamy coś indywidualnego, niepowtarzalnego i wykonanego z pasją. Prawdziwi rzemieślnicy nazywani są artystami, a ich prace to nie są wyroby, to arcydzieła. Budującym jest fakt, iż Polska jest w czołówce krajów, w których produkuje się meble w oparciu o stare techniki rzemiosła, a AKAN jest jedną z nielicznych firm , która niezmiennie od ponad 25 lat realizuje marzenia klientów, nawet te najbardziej wyszukane.

 

Nasze korzenie

Inowrocław- malownicze serce Kujaw. To właśnie tutaj 1989 r. Antoni Kądziela stworzył AKAN, maleńką stolarnię, dla której w krótkim czasie granice przestały istnieć, a klienci z całej Europy zauważyli luksus, kunszt rzemiosła i indywidualizm , który AKAN im oferował. W przeciągu kilku lat właściciel firmy zatrudnił doświadczonych stolarzy, którzy tak samo jak on podzielali pasję do drewna i po dziś dzień spod ich ręki wychodzą prawdziwe perełki mebli angielskich. Na początku projekty były tworzone ręcznie przez samego właściciela firmy, jednak z biegiem czasu i rozwoju firmy konieczne było zatrudnienie profesjonalnych projektantów, którym Antoni Kądziela przekazał nie tylko wiedzę praktyczną, ale przede wszystkim nauczył ich , że mebel ma pasować nie tylko do wnętrza , ale także współgrać z domownikami.

 

Styl, elegancja i indywidualizm


Styl- pierwszym wyznacznikiem stworzenia stolarni, było zrealizowanie marzenia o wyprodukowaniu pięknych, stylowych mebli angielskich przez polskich stolarzy . W 1989 r. mało kto znał popularny i doceniany obecnie styl angielski, jednak pierwsi zadowoleni klienci byli jak ”woda na młyn”, która napędziła znaną w tamtych czasach „reklamę pantoflową” dotyczącą stylu i jakości mebli AKAN. Właściciel nie poprzestał na laurach. Zaczął jeździć po całej Europie odwiedzając największe targi i salony, zdobywając w ten sposób wiedzę, którą doceniają klienci. Wyznacznikiem stylu AKANU jest przede wszystkim harmonia wszystkich elementów, precyzja w doborze rzeźb, frontów, kolorów , okuć i gabarytów poszczególnych sekcji mebli.


Elegancja- bez względu na wybór linii produktu: Royal czy Classic, nasi klienci mają poczucie , iż otrzymali mebel, który emanuje elegancją. To dom i otoczenie, w którym on się znajduje narzuca zazwyczaj wybór mebli. Linia Royal- dedykowana jest do wnętrz pałacowych. Charakteryzuje ją duża ilość rzeźb ( często wykonywanych wg indywidualnego wzoru przez artystę rzeźbiarza), majestatyczne stanowiska piecowe oraz imponujące wyspy. Linia Classic- minimalizm, szyk i elegancja. Trzy podstawowe wyznaczniki, które kreują subtelną i ponadczasową bryłę mebla. Jest to kwintesencja klasycznych wnętrz wiktoriańskiej Anglii, jak również klimatów wiejskiej posiadłości.

Indywidualizm- sztandarowe motto firmy to „ uchwycić indywidualizm miejsca, aby stworzyć mebel idealny i niepowtarzalny”. Nasze meble są jak perfekcyjnie skrojona sukienka: dają luz i swobodę, podnoszą poczucie wartości i nigdy się nie nudzą, zawsze eleganckie i odpowiednie na każdą okazję. Zachwycą nawet najbardziej wybredne oko. Firma otwarta jest na nowe trendy i potrzeby klientów w łączeniu prostych form z klasyką. Najlepszym przykładem na to jest skandynawski minimalizm, który docenili klienci Dani, Szwecji i Norwegii, którzy coraz chętniej otwierają swoje domy dla AKANU. Istotnym luksusem, który oferuje firma jest fakt, iż obsługuje klientów kompleksowo, zabudowując drewnem zarówno te duże , jak i małe pomieszczenia. Komfort korzystania z usług jednego zakładu jest nieoceniony w czasach ogromnego pędu i natłoku zajęć, co pozwala utrzymać wnętrze i klimat jednego stylu.

Kuchnia to serce domu


Sztandarowym produktem marki AKAN są kuchnie. To właśnie od nich zaczęła się prawdziwa historia AKANU. Właściciel często powtarzał: naszym klientom dajemy serce i to dzięki nim będzie mogło pięknie bić przez długie lata.
W brew pozorom to właśnie w kuchni najczęściej spotyka się cała rodzina nie po to , żeby tylko gotować. Chwile spędzone przy stole podczas wspólnej rozmowy zbliżają do siebie wszystkich domowników. To miejsce, które emanuje spokojem, zachwyca zapachem i smakiem. Łączy pokolenia i umacnia więzy. Odpowiednio zabudowane wnętrze nie przytłacza nas, wręcz przeciwnie przyciąga jak magnes.

„A gdy byśmy chcieli coś więcej…?”
Po pysznej kolacji usiąść przy ciepłym kominku, zrelaksować się w domowym spa, wypić lampkę wina i poczytać ulubioną książkę…. Z pomocą AKANU każde wnętrze będzie piękne. Stylowe gabinety, przytulne biblioteki, romantyczne salony kąpielowe , a to wszystko zamknięte pięknymi klasycznymi drzwiami. Każdy mebel bez względu na pomieszczenie, wykonany jest z litego drewna, z równie wielką precyzją . Jednym z najpiękniejszych słów, jakie usłyszeliśmy było: „wasze meble mają duszę”. To wspaniałe, że ktoś to zauważył- mówi Antoni Kądziela- ponieważ ja zawsze poznam, mebel wykonany przez danego stolarza i to nie dlatego , że jeden robi lepiej lub gorzej. Po prostu, każdy inaczej układa dłuto na desce i ma swój indywidualny styl. Właśnie to jest piękne, że w każdym meblu jest cząstka tego stolarza. Stolarz biorąc deskę i dłuto do ręki opowiada i tworzy własną, niepowtarzalną historię, której efekty możecie Państwo zobaczyć na naszej stronie www.akan.com.pl