DOBRA MARKA

STRONA GŁÓWNA  /  DOBRA MARKA  /  Płytki ścienne i podłogowe: świetny przepis na nowoczesne lub stylowe wnętrze


ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Płytki ścienne i podłogowe: świetny przepis na nowoczesne lub stylowe wnętrze

Płytki ścienne i podłogowe: świetny przepis na nowoczesne lub stylowe wnętrze


Jak zaaranżować wnętrze ciekawe, funkcjonalne, a przy tym zgodne z najnowszymi trendami? Jak wybrać piękną elewację budynku, materiał na schody czy taras? Odpowiedź na to pytanie jest prosta – pomyśl o odpowiednich płytkach! 


Firma Elkamino Dom zajmuje się produkcją różnego rodzaju płytek ściennych, podłogowych, tarasowych, schodowych i parapetowych. Płytki są wykonane głównie na bazie cementu, producent posiada jednak w ofercie także kamień dekoracyjny gipsowy. Znakomitej jakości komponenty i duże doświadczenie w produkcji gwarantuje wysoką jakość produktów.

Natura

Nie da się ukryć, że w aranżacji wnętrz mocno zauważalnym trendem jest obecnie powrót do natury, rozumiany jako zainteresowanie naturalnymi i tradycyjnymi materiałami używanymi w budownictwie od wieków. Do łask wróciło drewno, kamień , beton, ceramika – wybieramy je zarówno na elewacje, jak i do wykańczania wnętrz. Oferta firmy Elkamino Dom wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom. Około dziesięciu propozycji kolorystycznych ceglanych płytek, od szarografitowej poprzez m.in. brązową, beżową, gotycką do białej, a także wiele rodzajów, od płaskich ściennych po narożne schodowe, parapetowe, podłogowe i tarasowe, sprawia, że coś dla siebie znajdzie miłośnik nowoczesnych aranżacji i wnętrz stylizowanych. Płytki mają grubość 1,5 lub 3,5 cm. Są przeznaczone na elewacje, tarasy, schody zewnętrzne i do wykańczania wnętrz, ścian, podłóg, schodów i parapetów.

Stara cegła

Płytki wyglądające jak autentyczna wiekowa cegła to absolutny trend – świetnie się odnajdą we wnętrzach rustykalnych, ale przede wszystkim znajdą zastosowanie we wnętrzach inspirowanych loftami i atmosferą starych fabryk. To również znakomite rozwiązanie na tarasy czy schody: wyglądają jakby miały sto lat, ale są odporne na warunki atmosferyczne, bardzo trwałe, mają znacznie mniejszą grubość i co najważniejsze – aż trudno uwierzyć, że to nie jest zwyczajna stara cegła!

Stara cegła biała

To kolejny modny trend, widoczny także w tym sezonie. Pomalowana na biało cegła przywołuje sielski widok wiejskiej chaty, gdzie białe ściany świadczyły kiedyś o dbałości o czystość i estetykę. Obecnie płytki w stylu starej cegły bielonej świetnie wpasowały się we wnętrza nowoczesnych mieszkań i domów. W ofercie marki Elkamino Dom dostępne są białe płytki w stylu starej cegły, z charakterystycznymi, dodającymi uroku wyżłobieniami i rysami. Świetnie się sprawdzą we wnętrzach w skandynawskim lub minimalistycznym stylu. Dodadzą naszemu mieszkaniu stylu i elegancji.

Stara cegła na podłogę, taras, schody

Schody czy taras z cegły to bardzo ciekawy pomysł, ale tu pojawia się problem ponieważ wyłożenie tarasu zwykłą cegłą powoduje po niedługim czasie wiele problemów. Kruszenie się tzw. lasowanie sprawia że nasz taras czy schody wyglądają źle i źle się po nich chodzi. Płytki produkowane w naszej firmie znakomicie rozwiązują ten problem. Są odporne na warunki atmosferyczne, bardzo trwałe, maja znacznie mniejszą grubość i najważniejsze: wyglądają jak cegła, trudno uwierzyć że to nie jest zwyczajna stara cegła. Płytki te są dostępne w grubości 1,5 cm lub 3,5 cm. Obydwa typy mogą być stosowane na zewnątrz i do wnętrz. Różnorodność rodzajów pozwala na kompleksowe wykonanie podłóg, schodów, tarasów i parapetów w stylu starej cegły. Płytki płaskie w kilku rozmiarach, kilka rodzajów płytek stopnicowych i parapetowych , płytki skrajne o wykończeniu zaokrąglonym lub prostym itd. Do wykonania podłóg najczęściej stosowane są płytki o grubości 1,5 cm ze względu na mniejszą wagę, i małą grubość, w mieszkaniu często nie ma możliwości ułożenia grubszych płytek ze względu na poziom wylewek i konieczność licowania z podłogami wykonanymi z innych materiałów w sąsiednich pokojach. Po zabezpieczeniu płytek środkami impregnującymi utrzymanie czystości takiej podłogi nie stanowi problemu. Płytki spełniają także wymagania temperaturowe jeżeli chodzi o zastosowanie ogrzewania podłogowego.

Beton architektoniczny

Ciekawym pomysłem na elewację czy wnętrze jest zastosowanie betonu architektonicznego – to znakomity pomysł do wnętrz w stylu loft czyli industrialnych. W ofercie Elkamino Dom znajdziemy płyty z betonu architektonicznego produkowane w kilku rozmiarach. Niewielka grubość (od 1,5 do 2,5 cm) i niewielka waga płyt dają dużo możliwości uzyskania efektu „fabrycznej” ściany. Możemy wybrać bardziej gładką lub bardziej porowatą powierzchnię. Płyty standardowo produkowane są w kolorze szarobetonowym, istnieje jednak możliwość wykonania praktycznie każdego koloru. Płyty można montować kotwiąc je do ścian, można także je kleić (każda z płyt jest dodatkowo wyposażona w wąsy montażowe).

Więcej informacji i pełna oferta firmy Elkamino Dom na stronie internetowej www.elkaminodom.plDane
adresowe

Elkamino Dom

ul. Średnia 33

05-822 Milanówek

tel/fax: 22 7244225

e-mail: biuro@elkaminodom.pl

www.elkaminodom.pl

strona www