PREZENTACJE ARCHITEKTÓW

STRONA GŁÓWNA  /  PREZENTACJE ARCHITEKTÓW  /  ARCHITEKCI REZYDENCJI  /  Projekty Sylwii Strzeleckiej  /  Mieszkanie w Warszawie - wnętrza str. 1

Mieszkanie w Warszawie - wnętrza

Mieszkanie w Warszawie - wnętrza


Opracowanie obejmuje całą powierzchnię: 106 m² apartamentu zlokalizowanego na 10 piętrze nowego budynku mieszkalnego położonego w Warszawie przy ul. Bagno 2.


Głównym założeniem projektowym jest stworzenie spójności pomieszczeń o różnym przeznaczeniu tworzących jedno wnętrze. Zostało to osiągnięte przez konsekwentne zastosowanie jako wykończenia ścian cegły i drewna tworząc z nich motyw przewodni całego mieszkania. Przez precyzyjne rozplanowanie iluminacji wydobyte zostały ich obecność i znaczenie dla osiągnięcia odpowiedniego dla funkcji wnętrza nastroju.


Cegła i wybielone dębowe deski – pozornie nie dekoracyjne materiały są w tym projekcie wiodącą i jedyną dekoracją, a jednocześnie tłem dla sprzętów, mebli i obrazów.


Zasada kontrastu między prostym, zwyczajnym materiałem tła i wysokiej jakości sztuką użytkową oraz luksusowym wyposażeniem poszczególnych pomieszczeń została tu wykorzystana dla podkreślenia jakości i elegancji wnętrza.


Zamierzeniem autora projektu było stworzenie atmosfery luksusu bez użycia zbędnych dekoracji, bez przeładowania i nadmiaru detali, a jedynie za pomocą wydobycia formy i jakości pojedynczych elementów ustawionych na odpowiednio przygotowanym do ich ekspozycji tle.


Ekspozycyjność wnętrz nie zaburza ich funkcjonalności i walorów użytkowych. Funkcja i ergonomia zostały starannie przemyślane i dostosowane do wymagań inwestora.
Lokalizacja: apartament w budynku mieszkalnym przy ul. Bagno2 m 236 w Warszawie.
Powierzchnia użytkowa: 106,0 m².


Projekt: arch. Sylwia StrzeleckaINNE PROJEKTY PRACOWNI

N8

projekt: gotowy

Dom w Marysinie - wnętrza

projekt: na zamowienie

N9

projekt: gotowy

pracownia


Projekty Sylwii Strzeleckiej


ul. Drawska 5,

02-202 Warszawa
tel. 22 658 25 65
e-mail: soprojekt@soprojekt.pl

arch. Sylwia Strzelecka
tel. 607 05 75 07
e-mail: sylwia@soprojekt.pl

strona www