OPINIE

STRONA GŁÓWNA  /  STYL ŻYCIA  /  OPINIE

Marzenia dostarczają nam energii

dr n. hum. Renata Kleszcz-Szczyrba: Tak naprawdę jesteśmy w stanie zrealizować wszystko, co wykreuje nasza wyobraźnia. Musimy tylko trafić na swój czas.


Czy pieniądze dają szczęście?

Czy bogactwo może uczynić nas szczęśliwymi? Trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie - tłumaczy psycholog Joanna Hładuńska.


Współczesna awangarda

Jeszcze nie tak dawno z awangardą kojarzeni byli ekscentrycy i osoby kontestujące sztywne ramy codziennego życia. Dziś trudno mówić o tych ramach. Sieciowa i globalna rzeczywistość stawia nas przed indywidualnymi wyborami, które kształtują sposób ubierania się, dietę, spędzanie wolnego czasu czy wreszcie przestrzeń, którą zamieszkujemy.


Savoir vivre w dzisiejszych czasach

Osoba dobrze wychowana nie ocenia, nie komentuje gaf czy tego, że ktoś nie potrafi zachować się przy stole. Etykieta to zewnętrzna manifestacja wewnętrznych przekonań.


Życie na wysokim poziomie

Jednym z zewnętrznych atrybutów przynależności do middle class jest styl życia, który odróżnia członków tych klas od przedstawicieli klas niższych. Ludzie zamożni chcą się czymś wyróżniać, a jednocześnie mają poczucie solidarności z osobami z własnej grupy.


DOBRA MARKA

Zielona strefa ciszy i relaksu

Ogród to miejsce, w którym spełniają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Ci drudzy zazwyczaj czerpią przyjemność z pracy dużymi, głośnymi maszynami. Natomiast kobiety odnajdują się w pracach, które nadają ogrodom uroku i estetyki. Żmudne obowiązki ogrod