AKTUALNOŚCI

STRONA GŁÓWNA  /  Warto kupić  /  Klasyka w roli głównej

07.11.2017

Klasyka w roli głównej

Klasyka w roli głównej


Eleganckie, ponadczasowe, zawsze dobrze prezentujące się – w ten sposób można opisać wnętrza urządzone w stylu klasycznym. Wybór tego kierunku aranżacji pozwoli cieszyć się komfortem oraz pięknym wyglądem pomieszczeń przez długie lata.


Klasyczny wystrój może obejmować całe mieszkanie lub jego wybrane elementy. Dzięki swojej uniwersalności to rozwiązanie z łatwością można wprowadzić we wnętrzach urządzonych w różnych stylach, bez obaw o utratę spójności. Stworzone jest dla osób, które nie są zwolennikami częstych zmian, lecz stawiają na aranżacje, które zawsze będą się dobrze prezentować, nigdy się nie opatrzą i nie stracą swojego uroku.

Stylowi klasycznemu bliskie są stonowane barwy. Ściany utrzymane w bieli, beżu, ciepłym brązie lub odcieniach szarości stworzą doskonałe tło dla dekoracji. Warto postawić na naturalne, wysokie jakościowo materiały oraz dodatki o nieskomplikowanych formach. Przedmioty w kolorze głębokiej zieleni, granatu albo burgundu będą pięknym wyróżnikiem i doskonale podkreślą estetyczny charakter wnętrza. Z kolei kierowanie się symetrią i równowagą podczas urządzania pomieszczeń stworzy harmonijny, przytulny nastrój.

Meble o prostej, szykownej linii zapewnią wygodę użytkowania i dobrze wpiszą się w tradycyjny klimat. Jeśli nie odziedziczyliśmy wiekowych szaf, stolików czy komód po seniorach, możemy sami je przygotować wykorzystując nowe elementy wyposażenia. Do tego celu służy technika nazywana shabby chic (ang. shabby – stary, obdarty, podniszczony; chic – szyk). Polega ona na postarzaniu przedmiotów poprzez m.in. drążenie w nich ubytków, obcieranie papierem ściernym albo nakładanie farby, w sposób który sprawi, że jej warstwy utworzą przetartą, łuszczącą się powierzchnię.

W ponadczasowej aranżacji nie może również zabraknąć drewna. Jest ono obecne w wyposażeniu, dekoracjach, skrzydłach drzwiowych, na ścianach oraz na podłodze. Często pojawia się w postaci odsłoniętych belek na suficie. W pomieszczeniach wykorzystuje się naturalne deski lub laminowane panele, których struktura imituje wygląd tego surowca.

Niepowtarzalny charakter wnętrza podkreśli podłoga stylizowana na dostojnie postarzałą. Wyraźny rysunek słojów i sęków, wzbogacony efektem zarysowań czy pęknięć, wydobędzie z pomieszczenia jego wytworność. Ciekawą propozycję, wprost stworzoną do klasycznych wnętrz, stanowi kolekcja Style marki Wiparquet, dostępna w salonach sieci RuckZuck. Panele w pięciu oryginalnych dekorach, o klasie ścieralności AC4, gwarantują długoletnią satysfakcję użytkowników.

Klasykę we wnętrzu można ciekawie łączyć z nowoczesnością, tworząc aranżację o nieprzemijającym uroku. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które lubią bawić się wystrojem, wprowadzać do niego nowe elementy i w ten sposób realizować swoje artystyczne wizje.

Opracowanie: firma RuckZuck

Salony RuckZuck oferują najszerszy na rynku wybór podłóg laminowanych, drzwi wewnętrznych oraz materiałów wykończeniowych. Decyzję o zakupie odpowiednich modeli i wzorów ułatwiają fachowe porady pracowników.  W ramach kompleksowej obsługi klienta, punkty RuckZuck proponują również transport oraz montaż zakupionych produktów.