AKTUALNOŚCI

STRONA GŁÓWNA  /  Warto kupić  /  Mała czarna po mistrzowsku

24.02.2012

Mała czarna po mistrzowsku

Mała czarna po mistrzowsku


Najnowszy model kompaktowego ekspresu wolno stojącego Miele CM 5200.


Nowe funkcje, nowe kolory i nowoczesny design przy niezmiennej jakości – tak można by opisać najnowszy kompaktowy, wolno stojący ekspres do kawy marki Miele. Dostępne w wersji białej i czarnym matowym kolorze „SoftTouch” sprawią przyjemność także najbardziej wymagającym estetom kusząc materiałami najwyższej jakości. Nawet tacka ociekacza wykonana jest ze szlachetnej matowej stali. Nowoczesne wzornictwo nawiązuje do innych urządzeń Miele. Zaparzacz, pompa czy podgrzewacz są identyczne, jak w najnowszej serii ekspresów CVA 5000. To gwarantuje najwyższą jakość parzonej kawy.
 

Miele CM 5200 daje wiele możliwości indywidualnego programowania, takich jak ustalenie stopnia zmielenia ziarna, ilości mielonej kawy na każdą filiżankę, a nawet temperaturę. Nowością zastosowaną w tym modelu jest funkcja OneTouch, która pozwala na zaparzenie za jednym przyciśnięciem kawę regularnej, espresso jak również cappuccino i latte macchiato, bez potrzeby przestawiania filiżanki. Poprzez podwójne przyciśnięcie danego przycisku otrzymujemy dwie kawy jednocześnie. Za pomocą menu można dodatkowo wybrać: gorące mleko, piankę z mleka, gorącą wodę a teraz również caffe latte. Specjalne czujniki zawsze powiadomią nas, czy w ekspresie jest wystarczająca ilość wody i kawy do przyrządzenia kolejnej filiżanki naszego ulubionego napoju.
 

Zaletą ekspresu jest też ruchoma dysza, którą dopasujemy do różnej wielkości naczyń – od 7 do 13 cm. Na górnej części obudowy znalazło się miejsce na płytę do podgrzewania filiżanek. Obsługa CM 5200 jest intuicyjna dzięki wygodnemu pokrętłu programatora i oddzielnemu przyciskowi akceptacji funkcji oraz dwuliniowemu wyświetlaczowi (komunikującemu się w 9 językach, w tym w polskim). Ekspres można zaprogramować tak, aby włączał się i wyłączał o określonej porze. Równie wygodne jest czyszczenie urządzenia – elementy takie jak zaparzacz czy pojemniki na wodę i ziarno łatwo wyjąć i umyć pod kranem, natomiast cappucinatore można myć w zmywarce. Płukanie przewodów do mleka odbywa się automatycznie przy każdym wyłączeniu urządzenia (lub poprzez wybór funkcji z menu). Woda potrzebna do czyszczenia pobierana jest automatycznie ze zbiornika z wodą. Do każdego ekspresu dołączony jest wolno stojący, metalowy pojemnik na mleko.
 

Więcej na stronie producenta: www.miele.pl