AKTUALNOŚCI

STRONA GŁÓWNA  /  Warto kupić  /  Najszybszy Jaguar

02.03.2011

Najszybszy Jaguar

Najszybszy Jaguar


XKR-S - najszybszy model Jaguara pojawi się  w Genewie od 3 do 13 marca na targach motoryzacyjnych.


Podczas zbliżających się targów motoryzacyjnych w Genewie (3-13 marca) Jaguar zaprezentuje swój najszybszy model XKR-S, którego prędkość maksymalna to 300 km/h. Targi w Genewie to dla marki Jaguar również pierwsza w tym roku okazja do świętowania 50-lecia legendarnego modelu E-Type. Jaguar XKR-S łączy sportowy design ze znakomitymi osiągami. Samochód napędzany jest doładowanym silnikiem V8 o mocy 550 KM z maksymalnym momentem obrotowym wynoszącym 680 Nm, który pozwala na przyspieszenie do 100 km/h w 4,2 s.

Zawieszenie nowego Jaguara XKR-S zostało utwardzone i wzmocnione. Lekkie, aluminiowe nadwozie zapewnia zwinność i wysoką dynamikę jazdy. Dzięki niskiej masie możliwe jest zmniejszenie zużycia paliwa oraz emisji CO2 poniżej 300 g/km, co stanowi najlepszy wynik w tej klasie.

Targi w Genewie to dla marki Jaguar pierwsza w tym roku okazja do świętowania 50-lecia modelu E-Type. Dokładnie pół wieku temu zrewolucjonizował współczesne myślenie o samochodach nie tylko w zakresie designu, ale także osiągów, komfortu i zastosowanych rozwiązań technologicznych. Jaguar E-Type będzie prezentowany w genewskim Parc des Eaux Vives, gdzie w 1951 roku po raz pierwszy zaprezentował go założyciel marki Sir William Lyons.

Sławnymi posiadaczami Jaguara E-Type byli m.in.: Brigitte Bardot, Tony Curtis i Steve McQueen. W lutym 2011 trafiła do sprzedaży 144-stronicowa historia legendarnego Jaguara.


Więcej na stronie www.jaguar.pl