AKTUALNOŚCI

STRONA GŁÓWNA  /  Warto kupić  /  Obudź wnętrze na wiosnę

28.03.2018

Obudź wnętrze na wiosnę

Obudź wnętrze na wiosnę


Choć rozpoczęła się już kalendarzowa wiosna, pogoda za oknem nas nie rozpieszcza. Śnieg, chłodne temperatury i pochmurna aura nie sprzyjają spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. W oczekiwaniu na cieplejsze dni, warto jednak już teraz stworzyć przyjazny klimat w mieszkaniu i zaprosić wiosnę do wnętrza.


W tym sezonie zima nie daje za wygraną – gdy wydaje się, że odpuściła, ona wraca ze zdwojoną siłą. Choć ta mroźna pora roku ma niewątpliwie swoje uroki, w drugiej połowie marca każdy liczy już na zmianę aury. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by własne cztery kąty przygotować na nadejście wiosny i za pomocą odpowiedniej aranżacji pożegnać zimę na dobre. Pomocne okażą się barwne dodatki, miękkie tkaniny i wyraziste wzory.

Zima kojarzy się z chłodem, szarością, monotonią. Wiosną natura przeżywa odrodzenie, dlatego mieszkanie również powinno zyskać żywe oblicze. Najlepszym sposobem na wprowadzenie energii do wnętrza jest zastosowanie intensywnych kolorów: orzeźwiającej cytryny, soczystej zieleni lub błękitu. Poprzez przemalowanie najbardziej reprezentacyjnej ściany w salonie na jedną z tych barw pomieszczenie zyska zupełnie inny wyraz.

Doskonałym wyborem będzie także sięgniecie po wzory, które wpisują się w najnowsze trendy, a jednocześnie znacząco ocieplają przestrzeń. Nic tak nie doda wnętrzu wiosennego klimatu jak najmodniejszy wzór tego sezonu – kwiaty w rozmiarze XXL. Mogą zdobić poduszki lub przybrać formę fototapety. Taki piękny akcent zdecydowanie umili oczekiwanie na żywe kwiaty z ogrodu. Osobom, które preferują prostsze, lecz nadal nowoczesne desenie poleca się postawienie na wzór chevron, który utrzymuje swoją popularność od kilku sezonów i nic nie wskazuje na to, by miało się to zmienić. Kolorowe pasy ułożone w tzw. zygzak dodadzą aranżacji dynamiki.

Symbolem budzącej się do życia przyrody są przebiśniegi, krokusy i pierwiosnki – pierwsze wiosenne kwiaty, które śmiało przebijają się przez śnieżną kołderkę. Rozkwit ogrodu zwiastuje nadejście nowej pory roku, która jest często zachętą nie tylko do subtelnej zmiany aranżacji, ale także przeprowadzenia większego remontu. Wiąże się z nim wymiana podłóg i mebli.

Propozycją idealnie oddającą piękno ogrodu jest najnowsza kolekcja paneli laminowanych Garden firmy RuckZuck. Naturalne dekory desek wprowadzą do wnętrza powiew świeżości i lekkość. Z kolei zwolennikom elegancji i szlachetności z pewnością przypadnie do gustu kolekcja Villa. Jej znakiem rozpoznawczym są deski o ponadstandardowej szerokości 282 mm. Pięknie eksponują reprezentacyjny charakter pomieszczeń i doskonale sprawdzają się w otwartych przestrzeniach, wydobywając ich potencjał.

Dopełnieniem wiosennej metamorfozy mieszkania będą meble w odcieniu bieli lub jasnego drewna, które dodadzą pomieszczeniu blasku i stworzą pogodną atmosferę.

Opracowanie: firma RuckZuck

Salony RuckZuck oferują najszerszy na rynku wybór podłóg laminowanych, drzwi wewnętrznych oraz materiałów wykończeniowych. Decyzję o zakupie odpowiednich modeli i wzorów ułatwiają fachowe porady pracowników.  W ramach kompleksowej obsługi klienta, punkty RuckZuck proponują również transport oraz montaż zakupionych produktów.