AKTUALNOŚCI

STRONA GŁÓWNA  /  Warto kupić  /  Przeszklenia w drzwiach sposobem na grę światła we wnętrzu

22.11.2017

Przeszklenia w drzwiach sposobem na grę światła we wnętrzu

Przeszklenia w drzwiach sposobem na grę światła we wnętrzu


Chłodne, grudniowe dni sprawiają, że mieszkanie potrzebuje wizualnego ocieplenia. Przyjaznej aurze sprzyjają intensywne barwy, wzorzyste i miękkie dodatki, a także - w bardzo dużej mierze - światło. O ostatni aspekt zadbają nie tylko świece i lampy, ale również drzwi z szybami. Dzięki szklanym aplikacjom do wnętrza przenikną promienie słoneczne, rozjaśniając pomieszczenie 
i nadając mu przytulny wygląd.


Drzwi pełne zapewniają poczucie intymności i dobre wygłuszenie. Wyraźnie oddzielają jednak od siebie pomieszczenia, co stanowi opozycję dla mody na „otwieranie” przestrzeni. Drzwi ze szklanymi wstawkami to rozwiązanie dla osób, które chcą uzyskać w domu pogodny efekt i cieszyć się dobrym samopoczuciem. Skrzydła tego typu znacząco wzbogacą salon, sypialnię, a nawet łazienkę.

Przeszklenia mogą występować w bardzo wielu wariantach. Różni się ich liczba, kształt (np. prostokątny, okrągły), wielkość i rozmieszczenie na powierzchni skrzydeł. Odróżnia je od siebie także stopnień przejrzystości, kolor, tekstura, wzory dekoracyjne i rodzaj wykończenia (np. matowe, połyskujące).  Odmienny może być też sposób produkcji oraz użyte komponenty.

Kluczowy parametr stanowi rodzaj szkła, od którego zależy intensywność przenikającego do wnętrza światła. Wybierać można spośród skrzydeł z szybą transparentną (najwyższy stopień przejrzystości), mleczną (matowa powierzchnia i średnia przejrzystość), satynową (matowa, jednolita powierzchnia 
o szarawym odcieniu), z teksturą (wyraźnie wyczuwalna struktura powierzchni, która sprawia, że obraz za szybą staje się nieco zniekształcony i zamazany), lakierowaną. Niektóre z nich są wykonane ze szkła hartowanego, które wyróżnia się większą wytrzymałością, a w przypadku rozbicia rozpada się na małe części o zaokrąglonych krawędziach.

Każdy typ przeszkleń można znaleźć w ofercie drzwi firmy RuckZuck. Jedno z najbardziej stylowych rozwiązań stanowi szkło satynowe, które występuje w kilku wersjach: bez aplikacji, z geometrycznymi wzorami (linie, kwadraty), w barwie grafitu lub w szarobrązowym kolorze taupe. Ten model szyby jest dostępny m.in. w drzwiach Magnetic i Havana. Dodatkowo, bardzo bogaty wybór dekorów (od białego, przez jasny orzech i akację, aż po dąb palony i wenge) sprawia, że każdy odnajdzie w tych kolekcjach modele skrzydeł idealnie wpisujące się w wystrój wnętrza.

Przeszklenia w drzwiach umożliwiają przepływ światła pomiędzy pomieszczeniami. Mogą zapewniać całkowity lub jedynie częściowy wgląd do wnętrza i dodawać im tym samym nutę tajemniczości. 
W zależności od potrzeb dają mniejsze lub większe poczucie prywatności. Niezależnie od wyboru szkła, skrzydło zaprezentuje się elegancko, a do wnętrza wniesie wiele naturalnego blasku.

Opracowanie: firma RuckZuck

Salony RuckZuck oferują najszerszy na rynku wybór podłóg laminowanych, drzwi wewnętrznych oraz materiałów wykończeniowych. Decyzję o zakupie odpowiednich modeli i wzorów ułatwiają fachowe porady pracowników.  W ramach kompleksowej obsługi klienta, punkty RuckZuck proponują również transport oraz montaż zakupionych produktów.