AKTUALNOŚCI

STRONA GŁÓWNA  /  Wydarzenia  /  6. edycja Volvo Masters Amateur

07.06.2010

6. edycja Volvo Masters Amateur

6. edycja Volvo Masters Amateur


Ruszyła 6. edycja Volvo Masters Amateur. W 11 polskich miastach odbędą się pikniki golfowe, a turniej golfowy 25 września w First Warsaw Golf and Country Club Rajszew.


Zwycięzcy wezmą udział w światowym finale Volvo Masters Amateur organizowanym w październiku w Andaluzji. Volvo Masters Amateur jest jednym z największych amatorskich rozgrywek golfowych na świecie.

W przeciwieństwie do innych firm wspierających grę w golfa w Polsce, Volvo Auto Polska nie promuje gry jako wyłącznie prestiżowej rozrywki. Golf to nie tylko zabawa dla dorosłych, lecz dyscyplina sportowa dla całej rodziny. Dlatego w ramach pikników golfowych przewidziano liczne atrakcje nie tylko dla dorosłych, ale i dla najmłodszych. Dla dzieci w różnym wieku przygotowany został Baby Club z dmuchanym placem zabaw, akcesoriami do malowania, lepienia plasteliny, kolorowankami, a wszystko to pod okiem profesjonalnych opiekunek. Dorośli zaś będą mieli do dyspozycji jazdy testowe najnowszymi modelami Volvo oraz Akademię Golfa z licznymi nagrodami. Uczestnicy będą mogli skorzystać z porad instruktorów, potrenować uderzenia i wziąć udział w konkursach na Driving Range.
- Volvo na świecie od wielu lat wspiera golfa, i od zawsze takim golfowym spotkaniom towarzyszył klimat rodzinnego pikniku. W Polsce z roku na rok rośnie zainteresowanie tą dyscypliną, a idea rodzinnego golfa, stała się i nam również bliska. Dlatego zdecydowaliśmy, że w tym roku zorganizujemy, jeszcze więcej spotkań golfowych - mówi Mariusz Nycz, Dyrektor Marketingu i PR Volvo Auto Polska.
Podczas turnieju golfowego w First Warsaw Golf and Country Club Rajszew zostaną wyłonieni zwycięscy Volvo Masters Amateur Polish Edition (najlepsza kobieta oraz mężczyzna), którzy będą reprezentować Polskę na światowym finale VMA 2010. Finał odbędzie się, jak co roku, w październiku w Andaluzji, Hiszpania.

Turniej Volvo Masters Amateur organizowany jest w ponad 20 krajach na dwóch kontynentach (Europa i Azja). Co roku, ponad 70 000 uczestników rywalizuje ze sobą w rozgrywkach krajowych, aby następnie stanąć do rywalizacji w finale w Andaluzji o tytuł najlepszego golfisty amatora Volvo Masters Amateur na świecie.

Pikniki golfowe odbywają się w 11 polskich miastach:
23.05 Łódź, 1-szy Łódzki Klub Golfowy
13.06 Rzeszów, NTB Active Club
20.06 Kraków, Valley Golf & CC
11.07 Wrocław, Toya Golf & CC
18.07 Olsztyn, Mazury Golf & CC
25.07 Wejherowo, Sierra Golf Club
22.08 Częstochowa, Royal Kraków Golf & Country Club
29.08 Lublin, Wierzchowiska Golf & Country Club
05.09 Szczecin,
12.09 Toruń, Tatfort Golf  Club
19.09 Białystok, Golf Park Lipowy Most
25.09 First Warsaw Golf and Country Club – turniej golfowy