AKTUALNOŚCI

STRONA GŁÓWNA  /  Wydarzenia  /  ARTbecadło w poznańskim Arsenale

12.01.2011

ARTbecadło w poznańskim Arsenale

ARTbecadło w poznańskim Arsenale


"ARTbecadło - ołówkiem i pędzlem, na płótnie i papierze" - wystawa prac Beaty Pflanz w Galerii Miejskiej Arsenał w Poznaniu.


Czy obraz jest tylko obrazem? Beata Pflanz tworzy niekiedy takie, które równocześnie stają się książką artystyczną, obiektem czy instalacją, a jednak w pewnym sensie dalej pozostają obrazem. Bawi się formą, dodaje wielość znaczeń, kolejne ich warstwy, stawia znaki zapytania tam, gdzie zdawałoby się, że ich nie ma. Kiedy używa ołówka, z pasją i cierpliwością, zamienia biel papieru w stronę własnego, wewnętrznego alfabetu. Na wystawie zaprezentowane będą cykle „Pangramy” i „Metatomy”.

Beata Pflanz - urodzona w Poznaniu (1961), gdzie ukończyła ASP. Jest niezależną artystką – maluje, rysuje, tworzy instalacje, bywa też kuratorem i krytykiem sztuki. Również pisze (nagroda literacka w 2004 r.). Obecnie mieszka i tworzy w podpoznańskim Suchym Lesie. To tu, w 2009 r. zrealizowała swój projekt artystyczny MIESZKAM W SWOIM OBRAZIE, tworząc ze swego domu obraz-obiekt-galerię stale otwartą (ponad 400 m² obrazu!).

Beata Pflanz, ARTbecadło - ołówkiem i pędzlem, na płótnie i papierze

Galeria Miejska Arsenał,
Stary Rynek 6, Poznań
10.01. – 30.01. 2011
wernisaż: 10.01.2011, godz. 18.00-20.00
kuratorka: Bogna Błażewicz