AKTUALNOŚCI

STRONA GŁÓWNA  /  Wydarzenia  /  Aukcja designu – gratka dla koneserów

20.10.2011

Aukcja designu – gratka dla koneserów

Aukcja designu – gratka dla koneserów wzornictwa


Aukcja dzieł polskich designerów w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie 22 października.


Do soboty, 22 października można oglądać wystawę poświęconą polskiemu wzornictwu, zarówno współczesnemu, jak i temu sprzed kilku dekad, zorganizowaną przez Dom Aukcyjny Rempex. Zgromadzone przedmioty zostaną następnie zlicytowane podczas aukcji. Są to prace zarówno młodych, jeszcze nieznanych twórców, jak i tych, których nazwiska liczą się od lat w świecie designu. W licytacji weźmie udział między innymi kilkanaście przedmiotów o wartości muzealnej, jak porcelana „Ćmielów”, wazony Hanny Żuławskiej czy meble, które stały się ikonami designu. W sali wystawowej BUW można podziwiać także lampy i sofę Tomka Rygalika, bajecznie kolorowe siedziska Małgorzaty Pękali, czy wiklinowy fotel Pawła Grunerta. W tym designerskim gronie po raz pierwszy pojawiły się produkty marki WellDone czy ręcznie wykonane skórzane poduszki Jolanty Rudzkiej-Habisiak sygnowane marką JRH.

Produkty WellDone to wykonane z naturalnych materiałów, dowcipne i użyteczne przedmioty, zaprojektowane przez młodych projektantów, a wytwarzane przez osoby powracające na rynek pracy, wspierane przez Fundację Rozwoju Przedsiębiorczości Społecznej „Być Razem” z Cieszyna. Kupiąc któryś z tych przedmiotów (świnka-skarbonka, drzewko-trójwymiarowy puzzel, choinka-świecznik) będzie można wesprzeć tę Fundację.

Wszystkie te przedmioty z wystawy w BUW zostaną zlicytowane na aukcji w najbliższą sobotę, 22 października o godzinie 16.00.


Aukcja Designu

Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie

Aukcja: 22 października 2011 r. godz. 16.00

Więcej na ten temat na stronie organizatora: www.rempex.com.pl