AKTUALNOŚCI

STRONA GŁÓWNA  /  Wydarzenia  /  Beże - oswoić - róże

26.11.2010

Beże - oswoić - róże

Beże - oswoić - róże


Wystawa fotografii artystycznej w nietypowej, tajemniczej scenerii, w Centrum Kultury Zamek we Wrocławiu.


Od 26 listopada do 31 grudnia 2010 r. w Centrum Kultury Zamek we Wrocławiu można będzie oglądać projekt fotograficzny "Beże-oswoić-róże" zrealizowany jako forma oswajania koloru. Różne intensywności beżo-róży stanowią gamę barw nieobecnych w garderobach i zdjęciach pomysłodawczyń – fotografki Katarzyny Szmorąg i projektantki Dominiki Gembiak. I to właśnie kolor stał się głównym bohaterem. Ukazuje swoje nowoczesne oblicze. Okiełznany zdecydowanym makijażem i artystycznym uczesaniem.

Podczas wernisażu odwiedzający będą mogli pójść śladem inspiracji artystek i dotrzeć do miejsc, w których zdjęcia powstały, a są to mało znane, niedostępne na co dzień zakamarki leśnickiego zamku... tajemnicze klatki schodowe prowadzące donikąd, zapomniane pokoje, w których nikt nie bywa. Całość wzbogacona zostanie specjalnie zmontowanym materiałem filmowym, który odsłoni kulisy sesji. Do tego świetna muzyka i ... różowo-beżowa niespodzianka!


Fotografia: Katka Szmorąg mieszka i pracuje we Wrocławiu, prowadzi własną pracownię fotograficzną, absolwentka Instytutu Twórczej Fotografii w Opawie,

Stylizacja: Dominika Gembiak, stylizuje i projektuje, ubiera i szyje tworząc własną markę

Fryzury: Marta Robak wielokrotna Mistrzyni Polski, aktualna Mistrzyni Europy we fryzjerstwie artystycznym.

Makijaż: Anja Piotrowska wicemistrzyni Polski w makijażu scenicznym, swoją wrażliwość artystyczną przekłada na profesjonale makijaże.

Beże - oswoić - róże

Wernisaż 26 listopada,
wystawa czynna do 31 grudnia
Centrum Kultury "ZAMEK", pl. Świętojański 1, Wrocław