AKTUALNOŚCI

STRONA GŁÓWNA  /  Wydarzenia  /  Co słychać w designie?

24.04.2013

Co słychać w designie?

Co słychać w designie?


Motywem przewodnim tegorocznej edycji targów About Design będzie kuchnia.


Targi odbędą się w dniach 10 – 12 maja w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AmberExpo w Gdańsku. W roli gościa specjalnego wystąpi Aleksandra Gaca, artystka na co dzień mieszkająca i pracująca w Holandii, uznana na Zachodzie projektantka tekstyliów i tkanin w wydaniu 3D.Targi Designu & Aranżacji Wnętrz „About Design” to cykliczne wydarzenie, zorientowane na poszukiwanie, kreowanie oraz rozpowszechnianie trendów we wzornictwie. Podczas tegorocznej, trzeciej już edycji dowiemy się, jakie są trendy w meblach kuchennych, wyposażaniu i aranżacji kuchni, a także nowości w dziedzinie sprzętu AGD. Tegoroczny gość specjalny imprezy Aleksandra Gaca pojawi się z wykładem „3D struktury na pograniczu sztuki, designu i projektowania przestrzennego”. Projektantkę fascynuje technika tkania i konstrukcje przestrzenne. Eksperymentując z własnymi splotami i różnorodnymi materiałami, tworzy tkaniny o nowatorskich, trójwymiarowych strukturach.


Na targach po raz pierwszy, przy współþracy z Dzieciosferą, zaaranżowana zostanie przestrzeń dla najmłodszych. W strefie tej, oprócz warsztatów manualnych, odbędą się prezentacje młodych marek, oferujących niebanalne produkty dla dzieci, takich jak: Bambaki, Catamber, Craftoholic Shop, Koty na Płoty, Mon Chou, Pan Pepe, Pą Pą by Kiuik, Poody, Tanoshi, Viczi Fashion.
W tym roku nie zabraknie też wielu nowości z dziedziny mody. Na scenie 11 mają zaprezentują swoje kolekcje młodzi projektanci mody współpracujący z firmą LPP S.A. Zwieńczeniem prezentacji będzie pokaz mody z udziałem znanych projektantek i ich pociech. Targom towarzyszyć będzie szereg interesujących wystaw, w tym m.in. projekt „od-ZYSK” – recycling, upcycling design, będący kolejnym projektem Galerii BB i Fundacji „Fly with Art”. Kuratorami wystawy są Anita Bialic oraz Tomek Wójcik. About Design będą również gościć wystawę przygotowaną przez Centrum Designu Gdynia „Rzeczy Sprawne”, a także wystawę zwycięskich prac jednej z najbardziej prestiżowych nagród w świecie designu – A’Design Award.
Patronat medialny: Świat Rezydencji Wnętrz i Ogrodów


Szczegółowy program targów dostępny jest na stronach www.mtgsa.pl i www.aboutdesign.amberexpo.pl