AKTUALNOŚCI

STRONA GŁÓWNA  /  Wydarzenia  /  Czwartki z Designem

14.04.2015

Czwartki z Designem

Czwartki z Designem


„Czwartki Designem” to cykl spotkań warsztatowych dla architektów i projektantów wnętrz organizowanych przez firmę Max-Fliz.


19 marca br. odbyło się kolejne spotkanie z tego cyklu. Tym razem honorowym gościem spotkania był Leonardo Dainelli, włoski projektant, który od roku jest dyrektorem artystycznym w firmie Selva.

Pan Dainelli opowiedział o swojej dotychczasowej pracy jak i o przygodzie z Selvą.

Dla tej firmy zaprojektował bowiem kolekcję Indigo, której debiut miał miejsce rok temu.

Na ten rok Seva i Leonardo Dainelli też przygotowali mnóstwo wspaniałych niespodzianek. W zasadzie ich oficjalna premiera odbędzie się na tegorocznych targach Salone del Mobile w Mediolanie, ale na spotkaniu w Max-Flizie Dainelli uchylił rąbka tajemnicy.

Pokazał zdjęcia kolekcji Selvy, która ujrzy światło dzienne już niebawem.

Świeże pomysły, nowe rozwiązania, nowe materiały, nowe oblicze firmy Selva.

"Przekonaliśmy się na własne oczy, że stworzenie udanego projektu mebli, stanowi ogromne wyzwanie dla projektanta. Leonardo w imponujący sposób inspiruje do tworzenia luksusowych projektów wnętrz, proponując tworzywo ekskluzywnych mebli, które zmieniają nasze wnętrze w rajskie królestwo. W meblach Selva urzekł mnie komfort oraz doskonale wyrażone proporcje połączenia klasycznego designu z nowoczesnymi rozwiązaniami" wspomina Agnieszka Liniewska-Baran - jedna z projektantek uczestniczących w spotkaniu.

Poza Selvą prezentowano też lampy włoskiego producenta : AXO Light. Pokazano kilka katalogow, bogatą oferta, ciekawy design. Propozycja jest skierowana zarówno do wymagających odbiorców indywidualnych jak i dla architektów projektujących wielkie przestrzenie publiczne.