AKTUALNOŚCI

STRONA GŁÓWNA  /  Wydarzenia  /  Design z Polski w Tuluzie

20.04.2012

Design z Polski w Tuluzie

Design z Polski w Tuluzie


Wystawa designu Unpolished – Young Design From Poland od 24 kwietnia do 5 maja.


W Centrum Architektury w Tuluzie, w ramach Tygodnia Polskiego będzie można zobaczyć prace młodych polskich projektantów. Swoje prace zaprezentują: Aze Design, Beton, Agnieszka Czop + Joanna Rusin, DBWT, Fawory, Gogo, Kompott, Bogdan Kosak, Malafor, Karina Marusińska, Bartosz Mucha, Alicja Patanowska, Monika Patuszyńska, Magdalena Trzcionka i Oskar Zięta.

Główną ideą wystawy Unpolished jest prezentacja najciekawszych prac i dokonań młodych polskich artystów większej grupie odbiorców. Podczas trzynastej już edycji zostaną zaprezentowane projekty, które maja wspólny mianownik - jest nim równowaga między tradycją a nowoczesnością, prostota, skromność i kierowanie się designerską zasadą „mniej znaczy więcej”.

Wystawa została już doceniona na niejednym prestiżowym festiwalu designu i w wielu muzeach sztuki użytkowej m.in. Salone del Mobile w Mediolanie, Designer’s Days i Design Week w Paryżu, Budapest Design Week, Inno Design Tech Expo w Hongkongu , czy w Muzeum Sztuk Użytkowych w Kolonii i Muzeum Designu w Helsinkach. Tym razem zostanie zaprezentowana francuskiej publiczności. Imprezę organizuje Muzeum Regionalne w Stalowej Woli i La Semaine Polonaise de Toulouse . Kuratorami wystawy są autorytety w dziedzinie designu- Agnieszka Jacobson Cielecka, dyrektor artystyczna festiwalu Łódź Design i Paweł Grobelny, projektant i kurator wystaw.
 

UNPOLISHED 13 – young design from Poland / Toulouse

24 kwietnia – 5 maja 2012

Centre Méridional de l’Architecture et de la Ville

5, rue St Pantaléon, 31000 Toulouse
 

więcej na:

www.unpolished.pl

www.cmaville.org