AKTUALNOŚCI

STRONA GŁÓWNA  /  Wydarzenia  /  Ekologiczny weekend

28.08.2014

Ekologiczny weekend

Ekologiczny weekend


Zarezerwujmy sobie wolną chwilę w dniach 3-5 października i wpadnijmy do Hali Expo przy al. Politechniki w Łodzi. Odbędą się tam VII Międzynarodowe Targi Żywności Ekologicznej i Regionalnej NATURA FOOD oraz III Targi Ekologicznego Stylu Życia beECO.


Organizatorzy spodziewają się ponad 300 wystawców i 12 tysięcy zwiedzających. Targi NATURA FOOD to unikatowe wydarzenie ekologiczne na skalę międzynarodową, poświęcone przede wszystkim ekologicznej żywności. Każdego roku uczestniczą w nich liczne grupy rolników, producentów, przetwórców, dystrybutorów i hurtowników żywności wysokiej jakości z Polski i zagranicy. Z kolei Targi beECO to atrakcyjna propozycja dla wszystkich, którzy chcą być ekologiczni i dbać nie tylko o swoje zdrowie, ale i środowisko. Naturalne kosmetyki, olejki aromatyczne, ekologiczna odzież i biżuteria, suplementy diety, to tylko część oferty skierowanej do odwiedzających.

Jak co roku program targów będzie wzbogacony o sympozja i prelekcje dotyczące szeroko rozumianej branży naturalnej żywności, zdrowego stylu życia oraz degustacji lokalnych specjałów niemal ze wszystkich zakątków Polski. Wśród atrakcji zaplanowane zostały również warsztaty i pokazy kulinarne, które będą prowadzone przez wybitnych kucharzy i miłośników gotowania. Planowane jest także seminarium INSPRO „Wolne od GMO? Chcę wiedzieć” oraz konferencja „Eko targi, bazary, targowiska – moda, powrót do korzeni czy alternatywa dla wysokoprzetworzonej żywności”. Nowością będzie Salon Ekologiczny „Grow your own – wyhoduj sobie sam” - przestrzeń, gdzie swoją ofertę zaprezentują producenci m.in. nasion, kompostowników, doniczek, szklarni balkonowych, akcesoriów ogrodniczych. Poza tym czekają nas konkursy na najlepszy wyrób i ekologiczny produkt, a także ogrodniczo-fotograficzny. Zapraszamy!

Organizatorem imprezy są Międzynarodowe Targi Łódzkie Spółka Targowa. Więcej na: www.naturafood.pl, www.beeco.com.pl