AKTUALNOŚCI

STRONA GŁÓWNA  /  Wydarzenia  /  Etnokolekcja 2011

03.02.2011

Etnokolekcja 2011

Etnokolekcja 2011


Targi biżuterii, etnomody i rękodzieła artystycznego 6 lutego 2011 r. w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie.


6 lutego 2011 roku w godzinach od 10.00 do 17.00 odbędą się Targi biżuterii, etnomody i rękodzieła artystycznego. Swoje prace zaprezentują najlepsi młodzi projektanci, między innymi: Karina Królak, Dagmara Czarnecka, Marcin Giebułtowski, Gravika, Magdalena Jaworska, Patka Smirnow, Anna Blauth, Anna Sańczuk, Beata Jarmołowska, Paulina Plizga, Teresa Seda, Daria Siwiak.

Grono wybitnych muzealników i znawców współczesnej sztuki użytkowej dokona wyboru najbardziej wartościowych przedmiotów, które złożą się na pierwszą ETNOKOLEKCJĘ w zbiorach polskich muzeów etnograficznych.

W Państwowym Muzeum Etnograficznym znajduje się jeden z najbogatszych w europejskich muzeach zbiorów strojów i tkanin ludowych. Utworzenie nowej kolekcji tekstyliów, akcesoriów i biżuterii inspirowanych zdobnictwem i technikami wykorzystywanymi w kulturach tradycyjnych, ma na celu udokumentowanie kulturowego zjawiska zwanego etnodesignem, które zaznacza się silnym trendem w światowym wzornictwie.

Do udziału organizatorzy zaprosili twórców nieznanych szerszej publiczności: projektantów z pasją, manufaktury z tradycją, rękodzielników z fantazją, którzy wykorzystują tradycyjne i nowe techniki oraz materiały.

Po wytypowaniu i merytorycznym uzasadnieniu przydatności obiektu w ETNOKOLEKCJI, każdy z nich zostanie opatrzony numerem inwentarzowym, szczegółowym opisem i zyska dokumentację fotograficzną. W karcie katalogowej znajdzie się również notka o autorze.

W swoim nowym życiu obiekty będą starannie przechowywane i konserwowane, tak, by mogły przez lata służyć zarówno badaczom jak i zwiedzającym.
 

Etnokolekcja 2011

6 lutego 2011 r., godz. 10.00 - 17.00

Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie, ul. Kredytowa 1

ethnomuseum.website.pl