AKTUALNOŚCI

STRONA GŁÓWNA  /  Wydarzenia  /  Festiwal Polish Guitar Academy

04.08.2010

Festiwal Polish Guitar Academy

Festiwal Polish Guitar Academy

David Russell, laureat nagrody Grammy


Koncerty Davida Russella, Tribute to Django Joscho Stephana i Hiszpańska Noc Gitarowa to jedne z wielu atrakcji Festiwalu Polish Guitar Academy 2010.


Festiwal Polish Guitar Academy jest międzynarodowym przedsięwzięciem artystycznym i edukacyjnym. W Europie stanowi największe wydarzenie skupione wokół gitary klasycznej. Tegoroczna edycja (13-28 sierpnia 2010) może się poszczycić obecnością takich gwiazd jak David Russell, laureat nagrody GRAMMY, Dang Thai Son – genialny pianista, zwycięzca Konkursu Chopinowskiego w 1980 r. czy Ewa Pobłocka – światowej sławy polska pianistka. Festiwal zainaugurują dwa koncerty: Hiszpańska Noc Gitarowa 13.08 w katedrze gnieźnieńskiej i 14.08 w Auli UAM. Zostaną podczas nich wykonane 4 koncerty J. Rodrigo w międzynarodowej obsadzie (G. Bianco, Duo Melis, Ł. Kuropaczewski). Towarzyszyć im będzie znakomita Orkiestra AUKSO pod dyrekcją Marka Mosia. Podczas Festiwalu będą miały miejsce takie wydarzenia jak promocja nowej płyty „Aqua e Vinho” Łukasza Kuropaczewskiego i polskiego ‘dream teamu’ muzyków klasycznych, a także koncert Tribute to Django Joscho Stephana, czyli muzyka niczym w filmie Woody’ego Allena „Słodki drań”. Łącznie odbędzie się 40 imprez na terenie całej Wielkopolski – na większość z nich wstęp jest wolny.

Miasta Wielkopolski, 13-28 sierpnia

Szczegółowy program festiwalu na stronie organizatora: www.akademiagitary.pl

Bilety na koncerty w Auli UAM i na Dziedzińcu Masztalarni do nabycia w CIM, Pod Pretekstem, na stronie internetowej ebilet.pl i przed koncertami.