AKTUALNOŚCI

STRONA GŁÓWNA  /  Wydarzenia  /  Gardenia już w lutym

17.01.2012

Gardenia już w lutym

Gardenia już w lutym


Targi Ogrodnicze i Architektury Krajobrazu Gardenia 2012 na Międzynarodowych Targach Poznańskich od 24 do 26 lutego


Doskonałą alternatywą dla zimowych mrozów może okazać się oferta wystawiennicza na nowy sezon ogrodniczy, z którą będzie można zapoznać się podczas Targów Ogrodniczych i Architektury Krajobrazu GARDENIA 2012. Odbędą się one w dniach 24-26 lutego na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

W ciągu trzech dni Gardenii będzie można zapoznać się z ofertą niemal 400 wystawców z Polski z zagranicy. Udział w targach potwierdziło już przeszło 330 firm. Poza krajowymi wystawcami, będą także reprezentanci Niemiec, Włoch, Holandii, Belgii, Francji, Litwy, Czech oraz USA. Tegoroczna ekspozycja będzie zaprezentowana w sześciu pawilonach. Sama oferta szkółkarzy ze Związku Szkółkarzy ma zająć niemal 5 tys. m².

Na uwagę wybierających się na targi zasługuje asortyment firm oferujących akcesoria do nawadniania, chemię ogrodową oraz zajmujących się szklarniami i tunelami foliowymi, służącymi całorocznej uprawie roślin. Organizatorzy zapewniają, że nie zabraknie również ciekawej propozycji wystawców z kategorii nawozów, nasion czy sprzętu ogrodniczego.

Tegoroczna Gardenia to także ukłon w stronę profesjonalistów zainteresowanych nie tylko rynkowymi nowościami. Dla nich przewidziano także atrakcyjne merytorycznie imprezy towarzyszące. Wśród nich planowane są konferencje, warsztaty i pokazy skierowane do wykonawców, projektantów, producentów materiałów i architektów krajobrazu.

Jak co roku odbędzie się także kolejna odsłona Miejskiej Sztuki Ogrodowej, przygotowana wspólnie przez Wydawnictwo ABRYS i MTP. Tegoroczne seminarium ma być poświęcone promocji wizualnej miast i kreacji ich wizerunku poprzez zieleń.

Projektanci ogrodów i architekci krajobrazu będą mieli możliwość już po raz trzeci w historii targów uczestniczyć w specjalnie do nich skierowanych warsztatach oraz zwiedzać Ogrody Pokazowe Garte i Gardenii.

Nie zapomniano także o miłośnikach florystyki i kwiaciarniach, których z pewnością zainteresują pokazy florystyczne, konkurs, oraz Międzynarodowe Mistrzostwa Florystyczne Polski.

Podczas Targów Gardenia wręczone będą także Złote Medale Medal MTP – jedna z najbardziej rozpoznawalnych nagród na polskim rynku. Przyznawane są one innowacyjnym produktom najwyższej jakości, wytworzonym w oparciu o najwyższej klasy technologie, po wnikliwej ocenie ekspertów. Muszą one sprostać szczegółowym kryteriom stawianym im przez Sąd Konkursowy, w skład którego wchodzą wybitni specjaliści z różnych środowisk sektora ogrodniczego. Przewodniczy im prof. Grzegorz Skrzypczak, rektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

W tym roku Złotym Medalem MTP na Targach Ogrodniczych i Architektury Krajobrazu GARDENIA nagrodzono: kosiarkę spalinową Honda 476 C1VKE z napędem SmartDrive

Honda Motor, Tulipanowca amerykańskiego „Edward Gursztyn” ze Szkółki Drzew i Krzewów Ozdobnych Gursztyn z Braniewa, Podłoże do wysiewu Aura 80 l z firmy Hollas z Pasłęka, Bębny Auto Reel z automatycznym zwijaczem węża Hozelock z Wielkiej Brytaniii, Cis pośredni „Stefania” ze Szkółki Kurowscy z Końskowoli, Gama dziecięca Vilmorin z firmy Cnos – Garden z Komornik k/ Poznania oraz Ogórek odmiany Grot F1z Krakowskiej Hodowli i Nasiennictwa Ogrodniczego Polan z Krakowa

Produkty nagrodzone Złotym Medalem będzie można podziwiać na specjalnej przestrzeni wygospodarowanej w centrum ekspozycji targowej „Strefa Mistrzów”.

Więcej informacji: www.gardenia.mtp.pl