AKTUALNOŚCI

STRONA GŁÓWNA  /  Wydarzenia  /  Jubileuszowy Festiwal Mozartowski

08.06.2010

Jubileuszowy Festiwal Mozartowski

Jubileuszowy Festiwal Mozartowski


Festiwal Mozartowski od 15 czerwca do 26 lipca zorganizowany po raz 20. przez Warszawską Operę Kameralną.


Od 15 czerwca do 26 lipca usłyszeć będzie można wszystkie dzieła sceniczne Wolfganga Amadeusza Mozarta, w tym również utwory niedokończone, takie jak: Uprowadzenie z Seraju, Wesele Figara, Don Giovanni, Czarodziejski flet, Lucio Silla, Askaniusz w Albie, Betulia Wyzwolona, Rzekoma ogrodniczka, Idomeneo, Król Krety, Łaskawość Tytusa, Apollo Et Hyacinthus, Cosi fan tutte i Zaide, Sen Scypiona, Galimathias Musicum, Les petits riens, Mitridates, Król Pontu, D.O.M, Kyrie, Grabmusik, Davide Penitente, Bastien und Bastienne, Zawiedziony oblubieniec, Dyrektor teatru, Gęś z Kairu, Król Pasterz, O powinności pierwszego przykazania. Wykonają je najlepsi polscy muzycy.

Atrakcją festiwalu będą koncerty symfoniczne w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie, w wykonaniu zespołu Musicae Antiquae Collegium Varsoviense, którego muzycy grają na instrumentach z epoki klasycyzmu. Msza c-moll KV 427 i jedno z najbardziej znanych dzieł Mozarta - Requiem odbędą się w Kościele Seminaryjnym. Koncerty kameralne można będzie posłuchać w Sali Białej Pałacu w Wilanowie. Członkowie Musicae Antiquae Collegium Varsoviense zagrają na instrumentach z epoki kwartety, tria i sonaty Mozarta.

Festiwal Mozartowski po raz pierwszy został zorganizowany w 1991 roku przez Warszawską Operę Kameralną z okazji Roku Mozartowskiego obchodzonego dla uczczenia 200. rocznicy śmierci kompozytora. Jest to jedyny festiwal w Europie, podczas którego przedstawiany jest cały dorobek sceniczny wybitnego klasyka wiedeńskiego.

Szczegółowy program festiwalu można znaleźć na stronie Warszawskiej Opery Kameralnej.