AKTUALNOŚCI

STRONA GŁÓWNA  /  Wydarzenia  /  Konkurs Siemens Future Living Award

19.08.2014

Konkurs Siemens Future Living Award

Konkurs Siemens Future Living Award


Ruszyła druga edycja konkursu dla projektantów, architektów i miłośników designu.


Punktem wyjścia dla ogłaszanej przez markę Siemens drugiej edycji konkursu są pytania o to, jak będziemy mieszkać w przyszłości i jak zmieni się przestrzeń mieszkalna oraz wygląd sprzętów AGD. Aby wziąć udział w konkursie, należy przygotować projekt kuchni przyszłości. Do rywalizacji o cenne nagrody zapraszamy biura projektowe, studia kuchenne, architektów oraz projektantów i miłośników designu. Siemens, jako ekspert w obszarze globalnych technologii i wzornictwa, zaprasza do świata innowacji, inspirując do pracy nad zgłoszeniem konkursowym. Prace konkursowe można nadsyłać do 31 października 2014 r., a na pierwszych 25 zgłoszeń czeka roczna prenumerata magazynu „Design Alive”
Najlepsze projekty wybierze siedmioosobowe jury profesjonalistów i ekspertów w dziedzinach designu, architektury, projektowania wnętrz, mody i prasy fachowej:
dr Krystyna Łuczak – Surówka (historyk i krytyk wzornictwa, przewodnicząca Jury),
Mirosław Nizio (architekt)
Anna Paszkowska-Grudziąż (architekt wnętrz),
Dorota Wróblewska (producentka pokazów, promotor mody),
Ewa Trzcionka (redaktor naczelna Design Alive),
Konrad Birek (szef kuchni).

Prace będą oceniane pod kątem innowacyjności i oryginalności proponowanych rozwiązań, odpowiedzi na wyzwania współczesności, formy użytkowej oraz ich wartości merytorycznej i estetycznej, a także aspektów ekologicznych. Zwycięzca drugiej edycji konkursu otrzyma 15 tys. zł, laureat drugiego miejsca – 7 tys. zł oraz innowacyjną płytę indukcyjną marki Siemens, zaś autor projektu, który zdobędzie trzecie miejsce – 3 tys. zł. W konkursie jury przyzna również wyróżnienia w postaci sprzętów z linii śniadaniowej Siemens Sensor for Senses.Więcej informacji na: www.future-living-award.pl