AKTUALNOŚCI

STRONA GŁÓWNA  /  Wydarzenia  /  Letni Festiwal Muzyczny w Płocku

01.07.2010

Letni Festiwal Muzyczny w Płocku

Letni Festiwal Muzyczny w Płocku

Zespół wokalny ProForma


Noc Tenorów rozpocznie XII Letni Festiwal Muzyczny w Płocku.


Płocka Orkiestra Symfoniczna już po raz dwunasty zaprasza w lipcowe wieczory na Letni Festiwal Muzyczny. W tegorocznej edycji odbędzie się 5 koncertów. Wspaniale brzmiącą muzykę w pięknym otoczeniu usłyszymy na Starym Rynku (2 i 16 lipca), Muzeum Mazowieckim (4 lipca), Muzeum Diecezjalnym (9 lipca) i w Bazylice Katedralnej (11 lipca).

 

Inauguracja odbędzie się 2 lipca o godz. 19.00 na Starym Rynku. Arie operowe, operetkowe, pieśni neapolitańskie, przeboje Jana Kiepury wykona pięciu wspaniałych tenorów: Adam Zdunikowski, Paweł Skałuba, Adam Sobierajski, Mateusz Zajdel, Łukasz Nowak. Koncert poprowadzą: dyrygent Sławomir Chrzanowski i Jacek Woleński.

4 lipca Zespół Wokalny ProForma pod dyrekcją Marcina Wawruka przedstawi płocczanom utwory pochodzące z najnowszej płyty Bobby’ego McFerrina „VOCAbuLarieS”, jednego z najwybitniejszych wokalistów świata, a także piosenki z repertuaru Ewy Demarczyk, Grzegorza Turnaua i zespołu Skaldowie.

W Muzeum Diecezjalnym będzie miała miejsce kolejna odsłona Letniego Festiwalu Muzycznego. Usłyszymy tam Serenadę B-dur KV 361 „Gran Partita” W. A. Mozarta w wykonaniu grupy muzyków z Zespołu Warsaw Camerata - wszechstronnego zespołu, który tworzą muzycy najważniejszych warszawskich instytucji muzycznych m.in.: Filharmonii Narodowej, Warszawskiej Opery Kameralnej, Teatru Wielkiego Opery Narodowej. Koncert poprowadzi dyrygent Paweł Kos-Nowicki.

Tradycyjnie, w ramach cyklu „Musica Nova Persona Grata”, muzycy POS zagrają koncert w Bazylice Katedralnej. Kompozycje F. Poulenca i C. Saint-Saënsa symfonicy wykonają z solistą Andrzejem Białko (organy).

16 lipca na Starym Rynku, na zakończenie festiwalu, zabrzmią romantyczne bolera, eleganckie tanga i gorące rumby flamenco, które doskonale łączą się ze szlachetnym brzmieniem orkiestry. Będzie to wydarzenie wyjątkowo eleganckie i spektakularne. Solistka Magda Navarette z Zespołem Noche de Boleros oraz ponad 50. muzyków POS na scenie porywie publiczność w podróż w czasie. Stare bolera z lat 20-tych tu w bogatych aranżacjach orkiestry odkryją swe nowe oblicze - prawdziwy kalejdoskop melodii, muzycznego kunsztu, ale także widowiskowego tańca flamenco. Aranżacji utworów oraz przygotowania strony muzycznej podjął się Wiesław Pieregorólka, dyrygent, kompozytor, aranżer.

W razie zaistnienia warunków pogodowych uniemożliwiający wykonanie koncertów w dniach 2 i 16 lipca na Starym Rynku, koncerty zostaną przeniesione do Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Płocku, ul. Kolegialna 23 i rozpoczną się z godzinnym opóźnieniem.

Płock, 2-16 lipca

Na wszystkie koncerty wstęp wolny.

Więcej informacji na stronie: www.posorkiestra.pl