AKTUALNOŚCI

STRONA GŁÓWNA  /  Wydarzenia  /  Light my fire

06.12.2010

Light my fire

Light my fire


Wystawę Light my fire, czyli ciepły design na zimę można zwiedzać od 12 grudnia w Śląskim Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie.


12 grudnia Śląski Zamek Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie zaprasza na wernisaż wystawy „Dizajn na zimę: light my fire”. Oswajamy nadchodzące mrozy - ogrzewając się w cieple kominków, pieców i grzejników; wtulając się w puszyste koce i miękkie poduchy i popijając herbatkę z designerskich termosów. Data rozpoczęcia wystawy jest nieprzypadkowa, tego dnia odbywa się także Dzień Otwarty Zamku - wśród atrakcji m.in. warsztaty kulinarne i decoupage, kaloryczny kiermasz świąteczny, wystawa bombek choinkowych.

Ogień pobudza, więc w środku mroźnej pory roku, pytamy, jak ogrzać zimę. Zawory, termy, piece, kominki, kaloryfery i grzejniki nie muszą być już traktowane jak „zło konieczne’, natrętny intruz, którego funkcja ogranicza się do ogrzewania pomieszczenia. Wystawa „Light my fire” to próba zmiany wydźwięku określenia „instalacja grzewcza” i paradoksalnie „ocieplenia” wizerunku tych urządzeń. Niepozorne, na co dzień niedoceniane grzejniki, mogą przybierać najróżniejsze formy, mienić się przeróżnymi kolorami, mieć posmak klasyki lub nutkę retro. I z pewnością mogą stanowić celowy element wystroju wnętrza, jego ozdobę, co udowadniają oryginalne grzejniki Instal-Projekt, Terma Technologie, Jaga, czy Kalmar. Z drugiej strony, słowo „ciepło” naturalnie przywołuje na myśl przyjemne odczucia: miękkość, komfort i zadowolenie. Zima wtula nas w puszyste, miłe w dotyku tkaniny. Na wystawie zostaną zaprezentowane przedmioty sygnowane nazwiskami projektantów z dalekiej północy, czyli ekspertów w kwestii „docieplania” i tworzenia kreatywnych form. Warto się nimi zainspirować.

Wystawie towarzyszyć będzie również ekspozycja zwycięskich produktów konkursu Terma dizajn (sala wystawowa Oranżerii).

Wernisaż „Dizajn na zimę: light my fire”

12 grudnia o godz. 11.00.

Wystawa potrwa do 23.01.2011.

Bliższe informacje znajdą Państwo na stronie Zamku: www.zamekcieszyn.pl.

Pełna lista wystawców:

Carl Mertens (dystrybutor: Famare), Guus van Leeuwen, Instal Projekt, Jaga (dystrybutor: ANB Sp. z o.o.), Jøtul (dystrybutor: Jøtul Polska),  Kalmar,  LATALAdesign,  Skantherm.fireworks (dystrybutor: h-nys Marcin Perłak), Sztuka Beskidzka, Terma, Vik Prjónsdóttir