AKTUALNOŚCI

STRONA GŁÓWNA  /  Wydarzenia  /  „Make me!” po raz piąty

16.03.2012

„Make me!” po raz piąty

„Make me!” po raz piąty


Ruszyła kolejna edycja konkursu „make me!” Międzynarodowego Festiwalu Designu w Łodzi – Łódź Design Festiwal.


Konkurs „make me!” organizowany przez Łódź Design Festival – Międzynarodowy Festiwal Designu w Łodzi jest jednym z najważniejszych konkursów dla młodych projektantów nie tylko w Polsce, ale i zagranicą. Konkurs skierowany jest do młodych twórców między 20 a 30 rokiem życia.

Nagroda główna w wysokości 20 000 zł oraz wyróżnienia w postaci wyjazdów studyjnych i staży stwarzają możliwość rozwoju i doskonalenia umiejętności. Do konkursu można zgłaszać projekty z różnych dziedzin wzornictwa, także mody. Dla młodych ludzi jest to szansa, aby pokazać swoje pomysły szerokiej publiczności, nawiązać kontakt z firmami i zaistnieć na rynku polskiego, a nawet międzynarodowego wzornictwa.

Każde zgłoszenie jest oceniane przez międzynarodowe jury, w którego skład wchodzą eksperci w dziedzinie projektowania, m.in. dyrektorzy festiwali, kuratorzy i krytycy, projektanci oraz redaktorzy branżowych magazynów. Wyróżnione projekty tworzą wystawę pokonkursową, która prezentowana jest podczas Festiwalu.

W tym roku po raz pierwszy udział w konkursie jest płatny i nie będą brane pod uwagę projekty z dziedziny architektury, a zgłoszenia można przesyłać jedynie drogą elektroniczną. Na projekty organizatorzy czekają od 15 marca do 30 czerwca 2012 r.


 

Więcej o konkursie na stronie organizatora: www.lodzdesign.com.