AKTUALNOŚCI

STRONA GŁÓWNA  /  Wydarzenia  /  Marcowa Aukcja Dzieł Sztuki i Antyków

12.03.2012

Marcowa Aukcja Dzieł Sztuki i Antyków

Brandt

Dom Aukcyjny Rempex organizuje 179 Aukcję Dzieł Sztuki i antyków 21 marca o godzinie 18.00.

Tym razem na aukcji przeważają dzieła malarstwa polskiego, choć nie zabrakło też bogatej oferty europejskiego malarstwa z XVII-XVIII w. Znalazły się dzieła Brandta, Chełmońskiego, Sichulskiego, wczesnych prac Jacka Malczewskiego, czy obrazów z kręgu Ecole de Paris - martwe natury Menkesa, Epsteina i Weinbauma oraz dwustronnej akwareli Meli Muter.

Pośród oferowanych obiektów jest kilka ciekawostek kolekcjonerskich, takich jak teka fotografii z limitowanej serii Alfonsa Muchy, przedstawiających artystę, jego modelki i wnętrza pracowni, jak również zdjęcia dokumentujące twórczość Ludomira Ślendzińskiego, zebrane w trzy tematyczne teki. Warty uwagi jest również zestaw fotografii, pocztówek i pamiątek związanych z twórczością Wincentego Wodzinowskiego.
Wielbicieli pięknie wydanych książek zachwyci egzemplarz bibliofilski L'epopée bohemiénne ilustrowany przez Mojżesza Kislinga oraz dział bibliofilski z ciekawą ofertą rzadkich, bogato ilustrowanych pozycji polskich i francuskich wydawnictw.

Na aukcji pojawi się także wybór rzemiosła artystycznego. Na uwagę zasługują nieczęsto pojawiające się na rynku 18-wieczne meble: intarsjowana barokowa sekretera, szafa z XVIIIwieku, a także para sygnowanych foteli rokokowych, o oryginalnej tapiserce z przedstawieniami figuralnymi. Pojawi się także okazała serwantka w typie Boulle.

Miłośnicy sztuki współczesnej również znajdą coś dla siebie (Dominik, Dobkowski, Pawlak, Cyankiewicz, Sempoliński, Beksiński, Hasior).

179 Aukcja Dzieł Sztuki i Antyków

środa 21 marca 2012, g. 18.00

Wystawa czynna:
pon-pt 11.00-19.00 i w sob. 12.00-15.00

Katalog można oglądać na naszej stronie internetowej www.rempex.com.pl.