AKTUALNOŚCI

STRONA GŁÓWNA  /  Wydarzenia  /  Mistrzostwa Polski w squashu

24.05.2010

Mistrzostwa Polski w squashu

Mistrzostwa Polski w squashu


W dniach od 03 do 05 czerwca 2010 r. w Poznaniu odbędą się Lexummedica Indywidualne Mistrzostwa Polski w Squashu 2010.


W ciągu trzech dni turnieju fani squasha zobaczą na żywo grę najlepszych zawodniczek i zawodników z całej Polski. Lexummedica Indywidualne Mistrzostwa Polski w Squashu to najważniejsza polska impreza w tej dyscyplinie w tym sezonie. O tytuły mistrzowskie walczyć będzie 64 seniorów, 32 seniorki i 16 juniorów. Uczestnicy turnieju to najlepsi polscy zawodnicy wg. oficjalnego rankingu Polskiej Federacji Squasha (PFS).

- Rozegramy 3 turnieje: damski, męski i juniorski. Spodziewamy się bardzo wyrównanej i zaciętej rywalizacji – mówi Damian Maliński organizator mistrzostw. – Zwycięzcy będą reprezentować nasz kraj na imprezach międzynarodowych – dodaje.

Największe emocje w rywalizacji mężczyzn budzi pojedynek 3 zawodników młodego pokolenia. Aktualny mistrz Polski Wojtek Nowisz z Warszawy, będzie bronił tytułu m.in. przed Marcinem Karwowskim (również w Warszawy) – liderem rankingu PFS – i Konradem Tymą z Gorzowa Wielkopolskiego. Tyma, dzięki wsparciu sponsorów m.in. klubu MySquash, trenuje na co dzień w Anglii w jednej z najlepszych szkół squasha na świecie. W turnieju kobiet, faworytkami są broniąca tytułu Anna Jurkun i liderka rankingu PFS – Dominika Witkowska.

Mistrzostwa rozgrywane są w klubie MySquash przy ulicy Góreckiej 108 w Poznaniu. W ciągu 3 dni zawodów wstęp dla kibiców będzie wolny.