AKTUALNOŚCI

STRONA GŁÓWNA  /  Wydarzenia  /  Moda na projektowanie wnętrz

02.09.2014

Moda na projektowanie wnętrz

Moda na projektowanie wnętrz


Projektowanie wnętrz to Twoje marzenie? Zacznij je spełniać, podejmując edukację w Szkole Produkcji Wnętrz i Designu w Warszawie. Nabór na jesienny semestr nadal trwa


Szkoła Produkcji Wnętrz i Designu w Warszawie powstała z myślą o osobach, które chcą zdobywać fachową wiedzę i doświadczenie z zakresu technologii produkcji i wykonawstwa wnętrz. Jako pierwsza w Polsce szkoła oferuje swym słuchaczom zupełnie nową jakość, koncentrując się na praktycznych i technicznych aspektach projektowania przestrzeni. Mentorem, a przede wszystkim autorem nowatorskiego programu SPWiD jest jeden najlepszych polskich architektów wnętrz – Dominika J. Rostocka.

- Projektowanie wnętrz wymaga od osób wykonujących ten zawód wiedzy interdyscyplinarnej. Do bycia dobrym architektem wnętrz nie wystarczy jedynie zmysł estetyczny. Kreatywne spojrzenie na rzeczywistość poparte być musi gruntowną wiedzą techniczną, produktową i technologiczną. Do takich wniosków doprowadziło mnie kilkanaście lat projektowania wnętrz w Polsce i za granicą. Doświadczenie poparte tysiącami projektów, setkami realizacji i zagranicznymi nagrodami, to mój największy skarb. Chcę się nim dzielić z osobami stawiającymi pierwsze kroki  w zawodzie architekta wnętrz - mówi Dominika J. Rostocka, współzałożycielka i mentor Szkoły Produkcji Wnętrz i Designu.

Semestr jesienny w Szkole Produkcji Wnętrz i Designu rozpocznie się 19 września 2014 r. Dzień wcześniej, w czwartek 18 września w Atelier Grzybowska 6/10 w Warszawie, odbędzie się otwarty wykład, inaugurujący semestr jesienny, poświęcony jednemu z kluczowych zagadnień związanych z projektowaniem wnętrz tj. geometrii. Edukacja w SPWiD odbywać się będzie w oparciu o autorski program nauczania, bazujący na wiedzy praktycznej i bogatym doświadczeniu Dominiki J. Rostockiej. Zajęcia poprowadzi sama mentorka szkoły, jak i inni wieloletni praktycy i najwyższej klasy technolodzy, którzy umożliwią poznanie właściwości wielu materiałów oraz sposobów ich zastosowania w oparciu o normy i przepisy budowlane. Kluczowymi punktami programu Szkoły Produkcji Wnętrz i Designu są warsztaty projektowe, organizowane na autentycznych placach budowy i w aktualnie aranżowanych wnętrzach, jak również warsztaty materiałowe, krok po kroku pokazujące budowę i montaż poszczególnych elementów wyposażenia wnętrz. Będą one przeplatane inspirującymi prezentacjami na temat nowych trendów ze świata wnętrz i designu, a także trendów rozwojowych w budownictwie. Dodatkowo, w SPWiD realizowane będą projekty specjalne z obszaru designu, organizowane przez Fundację Art & Mind.

- Obok praktyki zawodowej, w Szkole Produkcji Wnętrz i Designu duży nacisk położymy także na kreatywność i abstrakcyjne myślenie. Jeszcze 20 lat temu to te cechy dominowały w aranżacji oryginalnych wnętrz. Obecnie, wobec niezwykle szerokiej oferty gotowych wyrobów, samodzielne projektowanie, a tym bardziej wykonywanie nowych wzorów (zarówno większych elementów wyposażenia wnętrza, jak i detali) stanowi margines w pracy wielu architektów. Warto to zmienić, ponieważ tylko wówczas wnętrze staje się prawdziwie skrojone na miarę inwestora i ponadczasowe - podkreśla Rostocka.

Zajęcia jesiennej edycji odbywać się będą co dwa tygodnie w Szkole Produkcji Wnętrz i Designu. Semestr zakończy się 7 grudnia 2014 r.

Więcej informacji na www.spwid.pl. Aktualności dostępne są na Facebooku https://www.facebook.com/szkolaprodukcjiwnetrzidesignu?ref=ts&fref=ts). Zapisy prowadzi manager szkoły Bianka Naciążek, tel. 697 013 474. Zgłoszenia można przesyłać mailowo na adres: .