AKTUALNOŚCI

STRONA GŁÓWNA  /  Wydarzenia  /  Monika Patuszyńska w Brukseli

16.11.2011

Monika Patuszyńska w Brukseli

Monika Patuszyńska na Happy Christmas Clay

Fot. Grzegorz Stadnik


Pierwszy polski artysta w galerii ceramiki Puls Contemporary Ceramics w Brukseli.


W brukselskiej galerii Puls 26 listopada 2011 r. zostanie otwarta wystawa ceramiki Moniki Patuszyńskiej, która towarzyszy cyklicznemu wydarzeniu w galerii – wystawie „Happy Christmas Clay”. Galeria po raz pierwszy pokaże wystawę polskiego twórcy.

Puls jest najważniejszą galerią w Europie, specjalizującą się w ceramice współczesnej. Prezentuje i promuje zarówno uznanych twórców ceramiki światowej jak i młodych artystów, którzy – według Annette Sloth, właścicielki galerii „odcisną swoje piętno na następnym pokoleniu ceramiki”.

Monika Patuszyńska jest absolwentką wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Szkła i Ceramiki oraz członkiem Międzynarodowej Akademii Ceramiki z siedzibą w Genewie. Jej prace znajdują się w kolekcjach muzeów na całym świecie: w Chinach, Japonii, Korei, na Tajwanie i we Włoszech,. Prezentowane były na ponad 70 wystawach, w tym 6 indywidualnych.

Na wystawie w Pulsie pokaże przede wszystkim najnowsze prace stworzone w ciągu ostatnich dwóch lat. Są to porcelanowe, balansujące na granicy seryjności i unikatowości obiekty z serii ParaFormy oraz TransFormy – eksperymentalne odlewy powstałe ze specjalnie modyfikowanych form.

Wystawa potrwa do 23 grudnia 2011 r.


Wystawa „Happy Christmas Clay”

26 listopada – 23 grudnia 2011 r.

Monika Patuszyńska: www.patuszynska.art.pl

Puls Contemporary Ceramics, 4 Place du Châtelain Bruksela, Belgia,

www.pulsceramics.com