AKTUALNOŚCI

STRONA GŁÓWNA  /  Wydarzenia  /  Na granicy designu i sztuki

22.11.2010

Na granicy designu i sztuki

Na granicy designu i sztuki


Wystawę prac Agnieszki Lasoty można będzie zobaczyć w styczniu, w galerii BWA Design we Wrocławiu.


Wystawa „Prace”, której wernisaż odbędzie się 7 stycznia 2011 r. w galerii BWA Design we Wrocławiu, będzie pierwszym monograficznym pokazem twórczości Agnieszki Lasoty – architektki wnętrz, autorki unikatowych mebli oraz prac z pogranicza dizajnu i sztuki. Prezentacja obejmie serie: „Autoportrety”, „Meble z pamięcią”, „Szkice”, „Słoneczko” oraz „Śniące Ciała”.

Projekty Agnieszki Lasoty balansują na granicy projektowania i sztuki, bardziej koncentrując uwagę na emocjonalności oraz efemeryczności czasu, niż na dizajnerskim, wyłącznie użytkowym efekcie. Jej „Autoportrety”, czyli uchwycone wizerunki kobiet w różnym wieku są akceptacją płynności czasu i jednoczesnym pragnieniem zatrzymania jego wycinków. Z kolei „Meble z pamięcią” to autorski przykład recyklingu, polegający na zabezpieczeniu i wizualizowaniu zniszczonych już przedmiotów codziennego użytku, początkowo służących ludziom, później zapomnianych.

Nawiązaniem do tradycyjnie kobiecych obszarów rzemiosła są „Szkice”, będące jednocześnie reminiscencją notatnika renesansowego artysty, w którym fragmenty rysunków i pojedyncze słowa wyszyto grubymi nićmi. Niejako ich rozwinięciem jest seria „Słoneczko” – wyszywane prześcieradła, rozwieszone na sznurkach jak pranie.

Komentarzem do pracy są zdjęcia prześcieradeł spowijających kobiece ciało. „Śniące Ciało” jest powstałą specjalnie na wystawę realizacją, bazującą na pierwotnej zależności pomiędzy światłem a jego odbiciem, przeistaczającą wnętrze galerii w magiczną przestrzeń .

„Prace” są bardzo osobistym zapisem wrażeń artystki, rodzajem artystycznego notatnika, którego zawartość markuje ciągłe istnienie momentów z przeszłości, widzianych poprzez soczewkę współczesności. Otwarcie wystawy nastąpi 7 stycznia 2011, zaś zakończenie przewidziano 5 lutego.

Wystawa „Prace” Agnieszka Lasota,

czynna: 7 stycznia 2011 - 5 luty 2011

BWA Design Wrocław

ul. Świdnicka 2-4

więcej o wystawie: www.bwa.wroc.pl