AKTUALNOŚCI

STRONA GŁÓWNA  /  Wydarzenia  /  Najlepsza edycja GARDENII!

07.04.2014

Najlepsza edycja GARDENII!

Najlepsza edycja GARDENII!


Patrząc na atmosferę jaka panowała na tegorocznych Targach Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA można śmiało powiedzieć, że wiosna już nadeszła!


A do tego pojawiła się w pełnej krasie przynosząc całe bogactwo nowości produktowych i to zarówno kwiatów, roślin, ale także narzędzi, akcesoriów i małej architektury ogrodowej. Twarde liczby również wyglądają imponująco: ponad 500 wystawców z Polski i 17 krajów świata, w pięciu pawilonach wystawienniczych, z dużym rozmachem zaprezentowało ponad 600 marek i prawie 200 rynkowych nowości.


To wszystko sprawie, że zakończona właśnie ósma edycja GARDENII w opiniach zdecydowanej większości zwiedzających, należała do tych najbardziej udanych. Czy zatem 22 237 targowych gości może się mylić? Warto podkreślić, że w tym gronie znaleźli się przedstawiciele wszystkich stowarzyszeń i grup branżowych, dziennikarze pism ogrodniczych oraz prezenterzy prowadzący najbardziej popularne w Polsce programy telewizyjne o tematyce ogrodniczej oraz osoby zawodowo zajmujące się ogrodnictwem, a także prawdziwi miłośnicy zieleni. Najliczniejsza grupę stanowili jednak przedstawiciele branży: właściciele i pracownicy centrów, hurtowni i sklepów ogrodniczych, generalni wykonawcy terenów zieleni oraz projektanci i architekci krajobrazu.


- Ogromnie cieszy nas 40 procentowy wzrost profesjonalnych zwiedzających, który może być dowodem na to, że wypracowana wspólnie nowa formuła targów - zakładająca dwa dni branżowe i jeden dedykowany szerokiej publiczności - okazała się trafionym pomysłem – podkreśla Jakub Patelka, dyrektor targów GARDENIA


Organizatorom, czyli Międzynarodowym Targom Poznańskim udało się skupić w jednym miejscu i czasie największych liderów oraz przedstawicieli wszystkich sektorów ogrodnictwa. Tym samym GARDENIA umocniła swoją pozycję jako najważniejszego w Polsce spotkania branży.


Zwiedzający z zainteresowaniem oglądali nie tylko najnowsze rośliny i produkty, wśród których znalazło się 11 tych wyjątkowych, wyróżnionych Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich.


Tegoroczna GARDENIA to także ogromna liczba wydarzeń towarzyszących, konkursów i szkoleń. Tradycyjnie chętni mogli zrobić także zakupy na Kiermaszu Roślin, a niezdecydowani zapytać o radę ekspertów zieleni pracujących w  Gardeniowym Pogotowiu Projektowym.


Targi GARDENIA, po raz kolejny, odbyły się pod patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Po raz drugi towarzyszyły im także Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych SPECIAL DAYS.


Więcej na stronie www.gardenia.mtp.pl