AKTUALNOŚCI

STRONA GŁÓWNA  /  Wydarzenia  /  Oras nagrodzony za ekologię i jakość produkowanej armatury

24.02.2014

Oras nagrodzony za ekologię i jakość produkowanej armatury

Oras nagrodzony za ekologię i jakość produkowanej armatury


Firma Oras została wyróżniona nagrodą Jakość Roku 2013 w kategorii Ekologia za linię inteligentnej armatury Optima.


Jury konkursu, w skład którego wchodzą m.in. przedstawiciele Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji i Politechniki Częstochowskiej docenili najnowsze baterie marki Oras, które pozwalają użytkownikom łatwo zmniejszyć zużycie wody.


Baterie z nagrodzonej linii Oras Optima są przyjazne w użytkowaniu, inteligentne, a przede wszystkim ekologiczne - sprzyjają oszczędności wody i wpływają na obniżenie kosztów energii. Jury doceniło całą linię Optima, na którą składa się 19 modeli baterii do łazienki i kuchni. Nagroda została przyznana nie tylko za walory użytkowe, ale także wykorzystanie zdrowych materiałów. Seria Oras Optima to pierwsza w Europie armatura wykonana z bezołowiowego mosiądzu, tzw. ekomosiądzu. Oznacza to, że w elementach przez które płynie woda nie ma ołowiu, będącego pierwiastkiem szkodliwym.


- Od lat stawiamy na innowacje i ekologię. Dwa lata temu zapytaliśmy naszych klientów jakie wymagania stawiają przed nowoczesną armaturą. Priorytetami okazały się oszczędność i wysoka funkcjonalność. Staramy się zatem nasze działania projektowe podporządkować tym oczekiwaniom użytkowników. Nagrodzona seria Optima, to udane połączenie ekologii i funkcjonalności. Dzięki inteligentnym funkcjom korzystanie z armatury nigdy wcześniej nie było prostsze, bezpieczniejsze i bardziej nastawione na ekologię – komentuje Marek Biały, dyrektor handlowy firmy Oras w Polsce.


Oras doceniono już po raz drugi. W minionym roku jury konkursu także wyróżniło producenta w kategorii: Ekologia, za bezdotykową, sterowaną elektronicznym sensorem baterię umywalkową. Ponowne wyróżnienie przyczyniło się do tego, iż w tegorocznej edycji kapituła konkursu przyznała Oras specjalny tytuł Jakość Roku Brąz. Doceniono wysokie standardy działalności, skuteczną realizację polityki jakościowej, klarowność procedur oraz dbałość o zapewnienie najwyższych standardów w produkowanych wyrobach.


Więcej informacji na: www.oras.com