AKTUALNOŚCI

STRONA GŁÓWNA  /  Wydarzenia  /  Ostatnie dni z designem w Gdyni

13.07.2012

Ostatnie dni z designem w Gdyni

Ostatnie dni z designem w Gdyni


Rozpoczął się ostatni weekend Gdynia Design Days 2012. Zapraszamy do odwiedzenia Terminalu Designu na Skwerze Kościuszki.


Sobota i niedziela (14 i 15 lipca) będą należały do młodych projektantów, a Terminal Designu zmieni się w designerski market – 16 młodych projektantów pokaże swoje produkty w ramach Super Sam Design. Ich prace będzie można także kupić. To wyjątkowe wydarzenie zarówno dla projektantów, jak i uczestników festiwalu. Dla projektantów jest możliwością promocji marki, spotkania z klientem i okazja do prezentacji swoich dokonań. Mieszkańcy i odwiedzający zyskują możliwość zakupu unikatowych przedmiotów użytkowych utrzymanych w nowej, nietuzinkowej stylistyce.
 

Interaktywna formuła wydarzenia ma na celu promocję wzornictwa i polskich projektantów. Ubiegłoroczna edycja Super Sam Design spotkała się z dużym zainteresowaniem, zarówno ze strony projektantów, jak i uczestników Gdynia Design Days. Mieszkańcy Gdyni, którzy tłumnie odwiedzali stoiska okazali się prawdziwymi koneserami designu. Super Sam Design będzie czynny w sobotę w godz. 10:00 – 21:00, a w niedzielę w godz. 10:00 – 20:00.
 

Ostatni weekend Gdynia Design Days to także świetna zabawa, pokazy filmowe, warsztaty oraz koncerty. W sobotę w Terminalu Designu o godz. 21:00 rozpocznie się Finisaż GDD 2012 – zagra kolektyw NEVERENDING STORY w składzie: Radekk, Nathanel, Plastelinowy Joe. Także w sobotę, ale trochę wcześniej, bo o godz. 18:00 w F.Minga przy Bulwarze Nadmorskim będzie można wysłuchać koncertu kultowego we Włoszech barda Fabrizio De Andre' w polskiej interpretacji Piotra Dobaczewskiego. Wstęp na oba koncerty jest bezpłatny.
 

Przez cały czas można wpadać do Terminalu Designu na kawę, chillout i pogaduchy nie tylko o designie. Zapraszamy!
 

- Nasz festiwal tworzony jest z myślą o wszystkich, którzy kochają dobre i mądre wzornictwo. Dlatego oferta tegorocznych wydarzeń jest tak bogata i zróżnicowana. Mamy warsztaty dla dzieci i młodzieży, podczas których będzie można poznać podstawy projektowania i pobawić się designem. Projektanci mogą wziąć udział w warsztatach specjalistycznych, m.in. w pierwszej edycji Gdyńskiego Pleneru Projektowego. 13 lipca odbędzie się z kolei panel biznesowy – wydarzenie stworzone z myślą o projektantach i firmach, które design wykorzystują w swojej działalności. Do tego projekcje filmowe, koncert, wystawy. Po szczegóły zapraszam na naszą stronę www.gdyniadesigndays.eu – zachęca Ewa Janczukowicz – Cichosz z Centrum Designu Gdynia.
 

Świat Rezydencji Wnętrz Ogrodów jest patronem medialnym tego wydarzenia.
 

Szczegółowe informacje na temat wszystkich wydarzeń znajdują się PROGRAMIE GDD 2012: www.gdyniadesigndays.eu

Dlaczego warto odwiedzić Gdynia Design Days 2012? Zobaczcie sami: www.youtube.com/