AKTUALNOŚCI

STRONA GŁÓWNA  /  Wydarzenia  /  Pamiętam ciche jasne złote dnie

28.03.2011

Pamiętam ciche jasne złote dnie

Pamiętam ciche jasne złote dnie


Koncert kameralny w Sali Muzycznej Pałacu Opatów w Oliwie 3 kwietnia 2011 r. o godz. 12.00


W niedzielę 3 kwietnia 2011 r. Muzeum Narodowe w Gdańsku zaprasza o godz. 12 do Sali Muzycznej Pałacu Opatów w Oliwie na koncert „Pamiętam ciche jasne złote dnie”. Będzie to recital wokalny Pauliny Martini – sopran, z towarzyszeniem pianistki Mirosławy Lachowskiej. W programie koncertu m. in. pieśni F. Chopina i M. Karłowicza, oraz arie: aria Leonory z opery „Trubadur” G. Verdiego, aria Małgorzaty – „aria z klejnotami” – z opery „Faust” Ch. Gounoda, aria Mimi z opery „Cyganeria” G. Pucciniego.

Koncert poprowadzi Barbara Żurowska – Sutt.

Paulina Martini jest absolwentką Akademii Muzycznej w Gdańsku, była stypendystką Akademii Młodych śpiewaków w Teatrze Maryjskim w St. Petersburgu a także dwukrotną stypendystką Prezydenta Miasta Gdańska. Występowała w Oslo, Helsinkach, Mediolanie, Bratysławie Poza bogatym repertuarem pieśniarskim w swoim repertuarze posiada role Tatiany w „Eugeniuszu Onieginie” P. Czajkowskiego, Contessy w „Weselu Figara” i Donny Elwiry w „Don Giovannim” W. A. Mozarta, Małgorzaty w „Fauście” Ch. Gounoda a także partie sopranowe w repertuarze oratoryjno – kantatowym.

Mirosława Lachowska jest także absolwentką gdańskiej Akademii Muzycznej. Studiuje także w Hochschule Für Musik und Theater w Hanowerze. Jest laureatką konkursów pianistycznych – m.in. Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina w Warszawie, Konkursu – Festiwalu „Muzyka bez granic” w Druskiennikach (Litwa), Konkursu Pianistycznego Bradshaw & Buono w Nowym Jorku. Występowała w Stanach Zjednoczonych, Szwajcarii, Izraelu, Niemczech, na Białorusi. Jest asystentem w klasie kameralistyki w Gdańskiej Akademii Muzycznej.

Pamiętam ciche jasne złote dnie

Sala Muzyczna Pałacu Opatów w Oliwie

3 kwietnia 2011 r., godz. 12.00

Obowiązują bilety wstępu do muzeum.