AKTUALNOŚCI

STRONA GŁÓWNA  /  Wydarzenia  /  Polka laureatką ArtZept

15.12.2010

Polka laureatką ArtZept

Polka laureatką ArtZept


Marta Mulawa-Kilarska została jedną z laureatów konkursu ArtZept 2010. Jej projekt zajął 3. miejsce, pokonując prace artystów i projektantów z całego świata.


Oficjalne ogłoszenie wyników VII edycji międzynarodowego konkursu ArtZept 2010, zainspirowanego tym razem paterą na owoce, odbyło się 4 listopada 2010 r. w Mediolanie. Wśród trzech najlepszych prac znalazł się projekt Marty Mulawy-Kilarskiej z Krakowa, który zaintrygował członków jury podejściem autorki do tegorocznego tematu. Patera na owoce zaprojektowana przez Polkę ma formę geometrycznej struktury w stylu rzeźby o bardzo głębokim efekcie wizualnym, przedstawiającej jakby zawieszony na drzewie owoc.

Wszystkie projekty oceniano pod kątem interpretacji tematu przewodniego, ale nie tylko. Liczyły się też inne cechy nadesłanych prac, tj.: funkcjonalność, artystyczna ekspresja i estetyka, aspekt ekologiczny i poziom innowacyjności projektu. W jury zasiedli wybitni eksperci w dziedzinie projektowania i architektury – profesor Borek Sipek – architekt i projektant oraz przewodniczący komisji ArtZept 2010, Gordan Biba Markowic – krytyk i historyk sztuki oraz kierownik projektu ArtZept, i Carlo Magnoli – projektant. Ich decyzją, pierwsze i drugie miejsca zajęły odpowiednio patery zaprojektowane przez Istvana Barsonowa i Miklosa Lewisa (Węgry) oraz Anastasię Chernyaevą (Rosja).

To jednak nie koniec niespodzianek. Każdy z członków jury przyznał jeszcze trzy indywidualne, honorowe wyróżnienia. Jedno z nich przypadło Marcie Jędrzejewskiej, a docenił ją Borek Sipek.

Projekty, które wzięły udział w VII edycji konkursu ArtZept 2010, będzie można obejrzeć podczas objazdowej wystawy zorganizowanej przez firmę Zepter w największych miastach na świecie. Wszystkie prace zostaną zaprezentowana także w KATALOGU WYSTAW.

Konkurs ArtZept to jeden z najbardziej prestiżowych konkursów w dziedzinie wzornictwa na świecie. W ostatnich latach cieszy się w Polsce coraz większym zainteresowaniem. Ma on na celu wspieranie kreatywności, inspirowanie do tworzenia a przede wszystkim pomaganie i odkrywanie młodych talentów.

Więcej informacji: www.artzept.com