AKTUALNOŚCI

STRONA GŁÓWNA  /  Wydarzenia  /  Polski design w Kopenhadze

06.08.2010

Polski design w Kopenhadze

Polski design w Kopenhadze


Prace polskich designerów można będzie zobaczyć podczas tegorocznych Targów Designu CODE, a potem w Centrum Designu w Kopenhadze.


Podczas Międzynarodowych Targów Designu CODE w Kopenhadze 26 sierpnia 2010 r. zostanie otwarta wystawa „UNPOLISHED 4 - young design from Poland”. Organizatorzy zapowiadają, że będzie to kompleksowa prezentacja współczesnego polskiego designu. W ubiegłym roku ekspozycja prac naszych twórców wzbudziła ogromne zainteresowanie publiczności festiwalu Design September w Brukseli. Po pokazach w Brukseli, Berlinie i w Muzeum Tuch+Technik w Neumunster wystawa zaprezentowana zostanie w jednej z najważniejszych stolic europejskiego designu – Kopenhadze. UNPOLISHED jest projektem cyklicznym. Po raz pierwszy prace młodych projektantów zostały pokazane na festiwalu Designer September w Brukseli we wrześniu 2009 r.

Na wystawach w Kopenhadze można będzie podziwiać prace: Aze Design, Agnieszki Bar, Beton, Joanny Bylickiej, Grzegorza Cholewiaka, DBWT, Gogo, Agnieszki Kajper, Kompott, Bogdana Kosaka, Krystiana Kwiecińskiego, Lapolki, Malafora, Kariny Marusińskiej, Moomoo Architects, Bartosza Muchy, Moniki Patuszyńskiej, Pleców, Puff-Buff Design, Joanny Rusin i Agnieszki Czop, Strawberry Kingdom i Magdaleny Trzcionki.

Po prezentacji trwającej od 26 do 29 sierpnia na Międzynarodowych Targach CODE wystawa zostanie przeniesiona do Centrum Designu w Kopenhadze (BC Design Center), gdzie będzie można ją zwiedzać do końca września jako „UNPOLISHED 5 - young design from Poland”

Wystawy UNPOLISHED 4 oraz UNPOLISHED 5 zorganizowane zostały staraniem Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli i Ambasady RP w Kopenhadze we współpracy z BC Design Center w Kopenhadze.


26-29 sierpnia 2010 r., Code Kopenhaga, www.code10.dk

30 sierpnia-30 września 2010 r., BC Design Center Kopenhaga, www.bcdesigncenter.dk