AKTUALNOŚCI

STRONA GŁÓWNA  /  Wydarzenia  /  Projekt Dizajn 2010

05.11.2010

Projekt Dizajn 2010

Projekt Dizajn 2010


Roberto Palomba - gość tegorocznego „Projektu Dizajn” 18 i 19 listopada 2010 r. w Krakowie i Warszawie.


 Już 18 i 19 listopada bieżącego roku odbędzie się kolejna edycja „Projektu Dizajn”, wydarzenia, które od dwóch lat przyciąga setki osób zainteresowanych tematyką projektowania oraz warsztatem pracy znanych dizajnerów. Tegoroczna edycja będzie wyjątkowa, ponieważ na zaproszenie organizatorów Polskę odwiedzi Roberto Palomba, który otrzymał m.in. Elle Decoration International Award. 


„Projekt Dizajn” jest okazją do spotkania i podjęcia dyskusji na tematy branżowe dla architektów, projektantów wnętrz, dizajnerów, studentów kierunków projektowych oraz wszystkich osób, które pasjonują się dizajnem. Każda z edycji wydarzenia prezentuje warsztat projektowy zaproszonego gościa oraz jego współpracę ze światem biznesu. Z tego powodu „Projekt Dizajn” ma unikatowy charakter – dzięki niemu polscy projektanci i architekci mogą zapoznać się z praktyczną stroną działania międzynarodowych zespołów projektowych, realizujących zlecenia dla producentów z całego świata. Dodatkową atrakcją konferencji jest wystawa prac występującego projektanta, która towarzyszy wygłaszanemu przez niego wykładowi.
Tegoroczny gość „Projektu Dizajn”, Roberto Palomba, wraz z żoną Ludovicą prowadzi od 1994 roku studio projektowe Palomba Serafini Associati. Ich pracownia realizuje projekty zarówno z zakresu architektury i wzornictwa przemysłowego, jak i kreacji artystycznej. Studio rozwija się również w kierunku design management.
O klasie projektów stworzonych przez Roberta Palombę świadczy liczba przyznanych mu nagród i wyróżnień. Są wśród nich m.in.: Design Plus (Niemcy 2001, 2005), Selezione Compasso d’Oro (Włochy 2001, 2004), Elle Decoration Award w kategorii „Best Design in Bathroom” (Wielka Brytania, Francja, Włochy 2003), Red Dot (Niemcy 2005, 2009), Elle Decoration International Award (2010). Studio Palomba Serafini Associati współpracuje z takimi markami jak: Laufen, Zucchetti.Kos, Moroso, Nodus, Skitsch, Swan, Technogym, Foscarini, Fusital, Gandia Blasco, Hoesch.

„Projekt Dizajn” to cykl spotkań z dizajnerami o międzynarodowej renomie, organizowany przez firmę ROCA Polska od 2008 roku. Do tej pory na jej zaproszenie odwiedzili nas hiszpańscy projektanci Ramón Benedito oraz Joan Gaspar. W tym roku do Polski przyjedzie Roberto Palomba, współpracujący z firmą Laufen, która należy do Grupy ROCA.

Na tegoroczne spotkania z dizajnem zapraszamy do dwóch miast – Krakowa i Warszawy.

Kraków – 18 listopada – to pierwszy punkt tegorocznego programu „Projekt Dizajn”. W Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha przy ulicy Marii Konopnickiej 26 zaczynamy o godzinie 18.00 wykładem Roberta Palomby, który opowie, jak powstały jego najbardziej znane projekty, stworzone między innymi dla firm LAUFEN, Sawaya & Moroni, Poltrona Frau, Zanotta czy Driade. Po prezentacji odbędzie się wystawa prac zaproszonego projektanta.
Warszawa – 19 listopada – to drugie miasto na mapie Polski, które wraz „Projektem Dizajn” odwiedzi Roberto Palomba. Wykład włoskiego dizajnera oraz wystawa jego prac odbędą się w sali im. Wandy Telakowskiej w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego przy ulicy Świętojerskiej 5/7. Początek spotkania, podobnie jak w Krakowie – o godzinie 18.00.
Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w tegorocznych spotkaniach z dizajnem zachęcamy do wypełnienia formularza zgłoszeniowego, by zdobyć zaproszenia na „Projekt Dizajn” w wybranym mieście.

Projekt Dizajn

18 listopada 2010 r, godz. 18.00 - Kraków, Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, ul. M. Konopnickiej 26
19 listopada 2010 r. godz 18.00 - Warszawa, Instytut Wzornictwa Przemysłowego, ul. Świętojerska 5/7
Więcej informacji i formularz zgłoszenia na stronie: www.projektdizajn.pl