AKTUALNOŚCI

STRONA GŁÓWNA  /  Wydarzenia  /  Targi wiosną pachnące

27.02.2012

Targi wiosną pachnące

Targi wiosną pachnące


Targi Ogrodniczych i Architektury Krajobrazu Gardenia 2012 były największe z dotychczasowych.


Najnowsze ogrodowe trendy na wiosnę i lato oraz ofertę wystawienniczą na Targach Ogrodniczych i Architektury Krajobrazu Gardenia zaprezentowało blisko 500 wystawców z kraju i zagranicy. Trzydniowa wystawa, która odbyła się w dniach 24-26 lutego 2012 r. zgromadziła blisko 25 tys. osób. Wśród zwiedzających nie zabrakło gości z zagranicy. Szóstemu spotkaniu sektora ogrodniczego w Poznaniu towarzyszyła druga edycja Targów Zoologicznych Animal Market, który na stałe wpisuje się w kalendarz imprez targowych.
Tegoroczna osłona Targów Ogrodniczych Gardenia była największą z dotychczasowych. W ofercie targowej znalazły się między innymi rośliny, urządzenia, narzędzia i sprzęt ogrodniczy, chemia ogrodowa, mała architektura ogrodowa, meble, akcesoria do nawadniania oraz elementy dekoracyjne, kwiaty cięte i ozdoby, w tym ponad 130 nowości. Zwiedzający mieli okazję zapoznać się propozycją firm z Polski, Belgii, Białorusi, Francji, Hiszpanii, Holandii, Litwy, Niemiec, Słowacji i Włoch. Patronat honorowy nad wystawą objął dr Marek Sawicki, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.


Oprócz bogatej oferty wystawców i prezentacji nowości rynkowych zwiedzający mogli wziąć udział w interesujących seminariach i pokazach przygotowywane z myślą o poszczególnych grupach zwiedzających m.in.: seminarium Miejska Sztuka Ogrodowa, warsztaty dla projektantów ogrodów oraz architektów krajobrazu, Ogrody pokazowe Garte i Gardenii oraz pokazy florystyczne i konkurs dla kwiaciarń. Tegorocznej edycji targów Gardenia towarzyszyły Międzynarodowe Mistrzostwa Florystyczne Polski organizowane przez poznański oddział Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Ogrodnictwa.

Kolejna edycja już 22-24 lutego 2013 r.


Więcej informacji na www.gardenia.mtp.pl