AKTUALNOŚCI

STRONA GŁÓWNA  /  Wydarzenia  /  „Twarze polskiego designu” w Pradze

02.09.2010

„Twarze polskiego designu” w Pradze

„Twarze polskiego designu” w Pradze


14 września zostanie otwarta wystawa polskiego wzornictwa w czeskiej Galerii Narodowej.


„Twarze polskiego designu” to wystawa, która promuje polskie wzornictwo użytkowe, a także tworzące je osoby. W czasie trwania imprezy będzie można obejrzeć prace doświadczonych polskich projektantów, jak również ocenić pomysły studentów ASP z całego kraju (m.in. akademii w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Łodzi czy Gdańsku). Swoje produkty będą mieli także okazję zaprezentować znani polscy producenci, np. Zelmer, Kross, Balma czy Profap. Projekty autorskie przedstawią m.in. Tomasz Augustyniak, Tomek Rygalik, Marek Listkiewicz, Katarzyna Laskowska, Andrzej T. Rudkiewicz, Andrzej Śmiałek.

Wystawa w Galerii Narodowej w Pradze to jeden z elementów szerszej imprezy, jaką jest DESIGNBLOK – festiwal designu odbywający się od 12 lat w stolicy Czech. W galeriach, butikach i licznych miejscach wystawowych od 5 do 10 października zostaną zaprezentowane prace zarówno rodzimych, jak i zagranicznych projektantów i producentów. Główna siedziba festiwalu oraz ekspozycja będzie zlokalizowana w Designblok Superstudio przy ul. Bubenskiej 1. Podczas trwania festiwalu, 7 października, planowany jest także specjalny wernisaż polskiej wystawy z udziałem specjalnie zaproszonych gości z Polski.

Organizatorami wystawy „Twarze polskiego designu” są: fundacja PRO-DESIGN.PL, Instytut Polski w Pradze, Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej oraz Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie. Wystawa potrwa do końca listopada.

„Twarze polskiego designu”

14 września – 30 listopada 2010

Galeria Narodowa Czech w Pradze

Dukelských hrdinů 530/47, Praha-Holešovice