AKTUALNOŚCI

STRONA GŁÓWNA  /  Wydarzenia  /  Wspieramy Młode Wnętrze

17.11.2011

Wspieramy Młode Wnętrze

Wspieramy Młode Wnętrze


Projekt Dekorian Lab i konkurs Młode Wnętrze dla debiutujących projektantów i architektów wnętrz.


W listopadzie rusza projekt Dekorian Lab – laboratorium wiedzy dla studentów architektury wnętrz z całej Polski. Przyszli projektanci mają możliwość wzięcia udziału w cyklu wykładów, warsztatów i praktyk organizowanych przez salony Dekorian. Ważny punkt przedsięwzięcia stanowi konkurs „Młode Wnętrze”.


Cykl wykładów inauguracyjnych w pięciu miastach Polski: w Białymstoku, Łodzi, Krakowie, Warszawie i we Wrocławiu rozpoczyna projekt Dekorian Lab. Kolejnym etapem będą warsztaty w salonach Dekorian, podczas których studenci będą mieli możliwość otrzymania praktycznej wiedzy, związanej z produktach oraz cennych wskazówek od osób związanych z branżą wnętrzarską. Studenci zostaną także przeszkoleni z obsługi programu CAD Decor, dzięki czemu zyskają także cenną umiejętność niezbędną do pracy w zawodzie architekta wnętrz.


Najlepsi uczestnicy wezmą udział w praktykach oragnizowanych w renomowanych biurach architektonicznych oraz salonach Dekorian.

– Chcemy wspierać młodych – mówi Mariusz Kaperczak, dyrektor marketingu salonów Dekorian. – Jednym z celów projektu jest umożliwienie młodym architektom wejście na rynek pracy i sprawdzenie się w zawodzie. Udział w Dekorian LAB to szansa na zdobycia pierwszych doświadczeń i kontaktów branżowych – dodaje.


Równolegle z Dekorian Lab odbędzie się konkurs „Młode Wnętrze” skierowany również do studentów architektury wnętrz. Jego uczestnicy będą mieli zadanie przygotowania projektu garderoby Krystyny Jandy w warszawskim Och Teatrze. Najciekawszą pracę zrealizuje firma Dekorian. Oprócz tego laureaci zostaną nagrodzeni wyjazdami na międzynarodowe targi oraz programami do projektowania wnętrz. Finał konkursu przewidziany jest na luty 2012 roku.

Świat Rezydencji Wnętrz Ogrodów objął patronatem medialnym oba wydarzenia.

Harmonogram oraz więcej informacji o projekcie na stronie www.dekorianlab.pl oraz www.mlodewnetrze.pl.