AKTUALNOŚCI

STRONA GŁÓWNA  /  Wydarzenia  /  Wystawa Jacek i Rafał Malczewscy

10.10.2011

Wystawa Jacek i Rafał Malczewscy

Wystawa Jacek i Rafał Malczewscy


Wystawa "Jacek i Rafał Malczewscy" w Muzeum Narodowym w Gdańsku od 15 października do 31 grudnia 2011 r.


Wystawa Jacek i Rafał Malczewscy zorganizowana przez Muzeum Narodowe Oddział Zielona Brama w Gdańsku to prezentacja twórczości ojca i syna, ukazująca jak bardzo różniła się ich twórczość.

Wśród zaprezentowanych podczas wystawy obrazów z Muzeum Narodowego w Warszawie, Muzeum Narodowego w Krakowie i Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu będzie można obejrzeć także wiele arcydzieł z siedemnastu kolekcji prywatnych.

Bilet na wystawę upoważnia równocześnie do wejścia do Oddziału Sztuki Nowoczesnej – Pałac Opatów Muzeum Narodowego w Gdańsku, gdzie eksponowanych jest pięć obrazów Jacka Malczewskiego ze zbiorów tego Oddziału.

W zbiorach Oddziału znajduje się w sumie 6 prac malarskich Jacka Malczewskiego, z czego 5 jest prezentowanych na Galerii Stałej Polskiej Sztuki Nowoczesnej. Prezentowane na Galerii Stałej obrazy to: „Muzyka pól” z 1907 roku (olej na płótnie), „Autoportret z pejzażem” z 1909 roku (olej na płótnie), „ Portret wiejskiego chłopca” z 1905 roku (pastel na papierze), „Stary wiarus – portret Jana Kicińskiego” z 1921 roku (olej na sklejce) i „Portret mężczyzny” z 1922 roku (olej na tekturze).

Wystawie „Jacek i Rafał Malczewscy” towarzyszyć będzie bogaty program edukacyjny.


Wystawa Jacek i Rafał Malczewscy

Muzeum Narodowe w Gdańsku
15 października – 31 grudnia 2011 r.

www.muzeum.narodowe.gda.pl