AKTUALNOŚCI

STRONA GŁÓWNA  /  Wydarzenia  /  Young Austrian Design

10.11.2010

Young Austrian Design

Young Austrian Design

Fot. BreadedEscalope


Współczesne trendy w austriackim wzornictwie - to myśl przewodnia wystawy Young Austrian Design.


Wystawa Young Austrian Design odbywa się w ramach pierwszej edycji krakowskiego festiwalu dizajnu Design Attack. Na wystawie, której wernisaż miał miejsce 6 listopada w Bunkrze Sztuki,  można zobaczyć prace m.in. Grupy Pudelskern, Grupy Walking Chair oraz Ito Megumi.

– Zaproszeni przez nas artyści, mimo młodego wieku, już teraz wywierają wpływ na kierunek rozwoju i wytyczają trendy w austriackim dizajnie. Prezentowane przez nas prace – m.in.: prototypy, sztuka użytkowa, unikatowe obiekty, materiały audiowizualne – podejmują dialog z funkcjonalnością i tradycją. Obiekty te skłaniają nas także do podjęcia refleksji na temat współczesnego wzornictwa i definiowania dizajnu – mówi kuratorka wystawy i pomysłodawczyni festiwalu Iwona Kargol-Dębicka.

Wystawa ma na celu zaprezentowanie młodego austriackiego dizajnu na tle wpływu bogatej tradycji rzemiosła i architektury wielokulturowej dawnej Austrii oraz na współczesny kształt dizajnu tego kraju.
Wystawa Young Austrian Design, która będzie trwała do 05 grudnia 2010 r., jest jedną z wielu wystaw towarzyszących międzynarodowemu festiwalowi dizajnu Design Attack. Jest to pierwsze o tak dużym zasięgu przedsięwzięcie w Krakowie, poświęcone współczesnemu projektowaniu przemysłowemu.


Young Austrian Design
Bunkier Sztuki
Kraków, Pl. Szczepański 3a
wystawa otwarta w dniach: 07.11.2010-05.12.2010
Więcej informacji na stronie festiwalu: http://designattack.pl/