AKTUALNOŚCI

STRONA GŁÓWNA  /  Wydarzenia  /  Z wiatrem i wodą w Gdyni

02.07.2012

Z wiatrem i wodą w Gdyni

Z wiatrem i wodą w Gdyni


Targi i Festiwal Żeglarski Wiatr i Woda w Gdyni od 2 do 5 sierpnia 2012 r.


Na wielkie święto sportów wodnych Targi i Festiwal Żeglarski Wiatr i Woda zapraszamy do Gdyni w dniach 2-5 sierpnia. Najpiękniejsze jachty, najszybsze łodzie motorowe, skutery, nowoczesny sprzęt żeglarski i motorowodny przez cztery dni można będzie oglądać w przystani jachtowej „Marina Gdynia”. Niewątpliwą atrakcją imprezy będą zacumowane w Marinie jednostki pływające – jachty motorowe i żaglowe zarówno polskiej jak i zagranicznej produkcji. W tym roku organizatorzy spodziewają się przeszło 100 wystawców: firmy oferujące akcesoria żeglarskie i motorowodne, sprzęt nawigacyjny, asekuracyjny i ratunkowy, odzież turystyczną i sportową. Nie zabraknie także organizatorów czarterów, regat oraz przedstawicieli mediów branżowych.
 

Organizatorzy przewidzieli także wiele atrakcji i imprez związanych ze sportami wodnymi. W porcie jachtowym będzie można uczestniczyć w pokazach sportów wodnych, pokazach ratownictwa i bezpieczeństwa na wodzie. W ramach akcji społecznej „Bezpieczna Woda” w targową sobotę (4 sierpnia) odbędą się pokazy bezpieczeństwa w kajakarstwie górskim i morskim połączone z kajakowym rodeo. Nie zabraknie też cennych rad udzielanych przez specjalistów, którzy opowiedzą w jaki sprzęt ratunkowy, asekuracyjny i sygnalizacyjny najlepiej wyposażyć nasz jacht przed wyruszeniem w rejs. Wizyta na targach będzie także okazją, aby dowiedzieć się wszystkiego o bezpieczeństwie dzieci na wodzie. Najmłodsi miłośnicy sportów wodnych będą mogli wysłuchać szanteczek w wykonaniu zespołu „Zejman&Garkumpel” oraz uczestniczyć prawdziwym chrzcie morskim.
 

Podczas Targów zostanie przyznana, już po raz trzeci, nagroda Prezydenta Miasta Gdyni w powołanym z okazji targów konkursie Gdynia Yacht Design.
 

Zostaną także wręczone nominacje w konkursie „Jacht Roku w Polsce – Polish Yacht of the Year” organizowanym przez redakcję Magazynu Sportów Wodnych „Żagle”.
 

Nad przedsięwzięciem honorowy patronat sprawuje Prezydent Gdyni Pan Wojciech Szczurek, Świat Rezydencji Wnętrz Ogrodów objął imprezę patronatem medialnym.
 

Godziny otwarcia:

2 sierpnia (czwartek) – 12.00-19.00,

3-4 sierpnia (piątek, sobota) – 11.00-19.00,

5 sierpnia (niedziela) – 11.00-17.00

Ceny biletów wstępu: normalny - 12 zł, ulgowy – 5 zł, dzieci do lat 12. – wstęp wolny.

Uroczyste otwarcie targów odbędzie się we czwartek (2 sierpnia) o godzinie 13.00 na targowej scenie.
 

Więcej informacji na stronie organizatora: www.wiatriwoda.pl