AKTUALNOŚCI

STRONA GŁÓWNA  /  Wydarzenia  /  Zapraszamy na Al Khalediah European Arabian Horse Festival 2015

23.01.2016

Zapraszamy na Al Khalediah European Arabian Horse Festival 2015

Zapraszamy na Al Khalediah European Arabian Horse Festival 2015


Już za tydzień serca wszystkich miłośników koni czystej krwi rozgrzeje Al Khalediah European Arabian Horse Festival (AKEAHF), czyli Europejski Festiwal Koni Arabskich w Nowych Wrońskach niedaleko Warszawy.


Druga edycja Festiwalu odbędzie się w dniach 21-23 sierpnia 2015 r. Pierwsze dwa dni imprezy (piątek 21 sierpnia, sobota 22 sierpnia) przeznaczone są na pokaz koni czystej krwi arabskiej, podczas którego na terenie stadniny Al Khalediah Poland w Nowych Wrońskach międzynarodowe jury oceniać będzie spektakularną urodę klaczy i ogierów. Finał Festiwalu odbędzie na warszawskim torze wyścigowym Służewiec (niedziela 23 sierpnia), gdzie w gonitwie o nagrody zawalczą najdzielniejsze rumaki. Organizatorem Festiwalu jest Polska AKF, polski oddział potęgi w dziedzinie hodowli koni arabskich - saudyjskiej stadniny Al Khalediah Farm, będącej gospodarzem wielkiego międzynarodowego festiwalu koni pod Rijadem PSAIAHF.

– Pragniemy, by goście i wystawcy wyjechali zadowoleni – deklaruje dyrektor Hubert Kulesza, zarządzający Polska AKF. – Festiwal organizujemy nie dla siebie, ale przede wszystkim dla hodowców, którzy zyskali w Polsce prestiżowy, międzynarodowy pokaz i nie muszą już podróżować czasem i dwa tysiące kilometrów na imprezy o wysokim poziomie. Wierzymy, że nasza impreza jest tak postrzegana i że przyciągnie, podobnie jak rok temu, przeszło setkę koni.Podczas pokazu (piątek, sobota) można spodziewać się niemałych emocji. Ich powodem będzie rywalizacja najpiękniejszych z koni, ale też czekające na ich hodowców cenne nagrody. Rozegranych zostanie sześć finałów: klaczek rocznych, ogierków rocznych, klaczy młodszych, ogierów młodszych, klaczy starszych, ogierów starszych. Na zwycięzców czeka sześć nagród głównych – samochodów. Naturalnie wkomponowana w krajobraz mazowieckiej wsi stadnina Al Khalediah Poland w Nowych Wrońskach to doskonałe miejsce do hodowli koni, dające ich miłośnikom możliwość spędzenia czasu blisko natury i w komfortowych warunkach. W Polsce powszechnie znana jest państwowa stadnina w Janowie Podlaskim, dokąd raz do roku zjeżdżają goście na czempionat narodowy i prestiżową aukcję arabów. W podlaskiej stadninie rywalizują ze sobą jednak wyłącznie polskie konie. Tymczasem w Nowych Wrońskach goście będą mieć jedyną w swoim rodzaju okazję, by śledzić zmagania zawodników z całego niemal świata.21-22 sierpnia: Pokaz koni czystej krwi, Nowe Wrońska k. Warszawy

23 sierpnia: Al Khalediah Poland Cup, Tor Służewiec, Warszawa