ZIELONE TRENDY

STRONA GŁÓWNA  /  OGRODY  /  ZIELONE TRENDY

Wiosenny ogród z narcyzami

Bukszpanowe bordiury haftowane mocnymi błękitami. Łagodnie falujące łany narcyzów. W powietrzu – scherzo w wykonaniu ptaków oraz wariacje zapachów. To symfonia dla kwiatomanów. 


Tydzień w ogrodzie

Jak połączyć aktywność zawodową z wiosennymi porządkami na posesji, a jednocześnie nie stracić ani sekundy dla bliskich? Trzeba część prac zlecić inteligentnym urządzeniom, zaś inne zamienić w zabawę i... wciągnąć w nią całą rodzinę! 


Jak ukryć nieciekawe miejsca na posesji?

Wielu właścicieli posesji zastanawia się, w jaki sposób, przy stosunkowo niskich nakładach finansowych, poprawić wygląd otoczenia domu. Istnieje wiele rozwiązań, ale zakrywanie nieciekawych miejsc na posesji roślinnością należy do sprawdzonych i chyba zdecydowanie najtańszych.  


Fuksje - ABC pielęgnacji

To kwiaty lubiące półcień. Są niewymagające i kolorowe cały sezon. Najlepiej rosną w donicach oraz skrzynkach – na balkonie, tarasie, w ogrodzie.  


Ogrody inspirowane zakątkami świata

Ile krajów – tyle idei ogrodu. Taras i bezpośrednie otoczenie domu może być scenerią błogiego wypoczynku podczas włoskiej sjesty, albo gwarnego barbecue z przyjaciółmi. Może zachwycać magiczną aurą niczym z angielskiej powieści, lub urokiem kruchych wspomnień z wakacji, spędzonych na polskiej wsi…