NOTATKI Z PODRÓŻY

STRONA GŁÓWNA  /  STYL ŻYCIA  /  NOTATKI Z PODRÓŻY

Judea - w krainie Biblii

Judea, jak chyba żadne inne miejsce na Ziemi, przesycona jest historią, mistycyzmem i wierzeniami. Tak samo święta, jak pełna konfliktów. Podzielona jest przez dwa równorzędne byty państwowe, które od lat nie mogą dojść do porozumienia.  


Laos - egzotyczna podróż

Dla Polaków jest krajem bardzo egzotycznym. Wielu nawet nie ma pojęcia, gdzie się znajduje, a tym, którzy wiedzą, kojarzy się jednoznacznie z produkcją narkotyków. 


Starożytny Lewant - co warto zwiedzić?

Starożytny Lewant rozpościera się od południowych wybrzeży Turcji i biegnie daleko na południe, aż po granice z Egiptem. Sercem Lewantu jest wybrzeże dzisiejszego Izraela, które zaczyna się tuż przy granicy z Libanem. Stąd lewantyński szlak wiedzie przez Akkę – port krzyżowców i ich ostatnią twierdzę. Kolejnym przystankiem jest bajecznie położona nadmorska Hajfa. Starożytny Lewant kończy się na Tel Awiwie, gdzie współczesność postawiła szlaban historii. 


Borneo - Królestwo tajemniczej raflezji

W części malezyjskiego Borneo leży niewielki park narodowy – Gunung Gading. To jedyne miejsce w południowo‑wschodniej Azji, gdzie o każdej porze roku można zobaczyć największy kwiat świata – raflezję. 


Nicea - garść smaku, szczypta luksusu

Nicea – stolica Lazurowego Wybrzeża – uważana jest za jedno z najprzyjemniejszych miast Francji. Od lat uwielbiana jest szczególnie przez Anglików i Rosjan, dzięki którym uzyskała status luksusowego ośrodka wypoczynkowego. Warto ją także poznać od kulinarnej strony.