ZDROWIE I URODA

STRONA GŁÓWNA  /  STYL ŻYCIA  /  ZDROWIE I URODA

Naturalna pielęgnacja drogą do harmonii – skąd czerpać wiedzę?

By osiągnąć życiowy dobrostan, należy zadbać zarówno o kwestie ducha jak i ciała. Z jednej strony będzie to mieszkanie w odpowiednim miejscu, praca dająca satysfakcję czy szczere relacje. Z drugiej - pielęgnacja, która odżywi nasze ciało dobrodziejstwami natury. To właśnie naturalne kosmetyki są coraz częściej doceniane przez osoby poszukujące życiowej harmonii. Wciąż brakuje edukacji, aby w pełni wykorzystać potencjał darów przyrody. W tym celu powstał bezpłatny e-book „Sekretnik świata kosmetyków naturalnych” przygotowany przez organizatorów Targów Kosmetyków Naturalnych Ekocuda. To vademecum wiedzy, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.


Efekt Prousta – dlaczego zapachy przywołują wspomnienia?

Zamknij oczy i wyobraź sobie, że wokół Ciebie roztacza się słodka woń korzennych pierników, a z dala dochodzi zapach skórki pomarańczy i świeżo ściętej sosny. Co przychodzi Ci na myśl, jakie wspomnienia wracają? Zapewne przypomniały Ci się święta. Może ubieranie choinki, może uśmiech na twarzy dzieci, kiedy rozpakowały prezenty. Jak to się dzieje, że sytuacja z przeszłości ożywa dzięki zapachowi? 


Czyste powietrze w domu

O problemie rozmawiamy z dr hab. inż. Arturem Badydą z Politechniki Warszawskiej

Smog, alergeny, substancje chemiczne to tylko niektóre zanieczyszczenia powietrza w naszych domach. Jak się ich pozbyć, radzi ekspert. Proponujemy też pomocników: od roślin doniczkowych po urządzenia oczyszczające. 


Zmysłowe wonie - siła zapachu

Niektóre kompozycje najdroższych perfum o zniewalających zapachach mogą być tworzone przy udziale wydaliny wielorybów, cywet bądź piżmowców, albo mazistej substancji służącej do natłuszczania bobrzego futra. Te same składniki, lub ich syntetyczne zamienniki, wykorzystuje się w celu nadawania pożądanej woni naszym meblom, mieszkaniom, a nawet samochodom.


16 pomysłów na udane śniadanie

Jak dobrze zacząć dzień, aby z uśmiechem iść na uczelnię lub do pracy? Pożywne śniadanie to punkt obowiązkowy! Przygotowaliśmy mnóstwo pomysłów na to, aby poranki były pełne optymizmu i dobrej energii.