TECHNOLOGIE

STRONA GŁÓWNA  /  TECHNOLOGIE  /  INTELIGENTNE SYSTEMY  /  Inteligentny dom - 14 pomysłów str. 1

Inteligentny dom - 14 pomysłów

Inteligentny dom - 14 pomysłów

videoworksgroup.com


Zarządzanie domem jeszcze nigdy nie było tak przyjemne. Jest jak w bajkach: bramy i drzwi otwierają się same, zza siedmiu mórz i gór można zajrzeć do lodówki w kuchni, włączyć piekarnik, a nawet zrobić pranie. Oto pomysły, co trzeba mieć. 


Administrowanie inteligentnym domem jest równie proste jak obsługa smartfona. Taki dom wyręcza w codziennych czynnościach. Roboty same odkurzają, koszą, zmywają, podlewają... W dodatku mogą to robić nawet gdy nikogo nie ma w domu! Inteligenty dom to także większe bezpieczeństwo. Dzieci nie muszą chodzić z kluczami na szyjach. Nie trzeba wysiadać z samochodu, by otworzyć bramę czy garaż. Bez względu gdzie się jest – w pracy, delegacji, na urlopie – można otwierać i zamykać okna, rolety, drzwi wejściowe, regulować temperaturę ogrzewania, sterować urządzeniami AGD, muzyką, alarmem, monitoringiem, oświetleniem...

Rozwiązań i możliwości jest mnóstwo. Aby nie pogubić się w gąszczu aplikacji na smartfonie, najwygodniej korzystać z jednego systemu. Zarządzanie jest wtedy jeszcze łatwiejsze. Co zrobić, by smartfona nie mieć stale przy sobie? Korzystać z komend głosowych. Wystarczy powiedzieć, co się chce, zadać pytanie, wydać dyspozycje, np. do smartwacha. Dawniej w rezydencjach zarządzał majordomus – zaufany służący i przyjaciel rodziny. Dziś jego rolę przejęły systemy inteligentnego administrowania domem.
Autor: Małgorzata Nietupska