AKTUALNOŚCI

STRONA GŁÓWNA  /  Warto kupić  /  Aluminiowe rolety zewnętrzne – rozwiązania smart

04.11.2021

Aluminiowe rolety zewnętrzne – rozwiązania smart

Aluminiowe rolety zewnętrzne – rozwiązania smart


 Współczesne budownictwo to inteligentne domy, którymi zarządzamy nawet telefonem: oświetlenie, ogrzewanie, okna dachowe jak również systemy rolet okiennych. Idea inteligentnego domu jest już coraz bardziej namacalna – do swojego domu i mieszkania możemy w łatwy sposób wprowadzić rozwiązania, które znacznie ułatwią nam codzienne życie.


 Już na etapie budowania domu podejmujemy decyzję dotyczącą jego funkcjonalności. Stolarka okienna i systemy dodatkowe (rolety zewnętrzne, moskitiery) to ważny element wpływający na komfort użytkowania. Myśląc o oknach czy drzwiach tarasowych analizujemy możliwości: tradycyjne zasłony, żaluzje wewnętrzne czy może tak modne ostatnio rolety zewnętrzne. Te ostatnie zapewnią nam prywatność i spokój, a także będą pełnić ważną funkcję izolacji termicznej (latem rolety zmniejszają w znacznym stopniu nagrzewanie się pomieszczeń, zimą redukują koszty ogrzewania). Dlatego też aluminiowe rolety adaptacyjne i podtynkowe to rozwiązanie coraz częściej wybierane przez inwestorów, zarówno w domach jednorodzinnych, jak i budynkach użyteczności publicznej.

Prosty montaż, elegancki i uniwersalny wygląd wpiszą się w każdy styl architektoniczny budynku. Możliwość doboru koloru z szerokiej dostępnej oferty (modne szarości i antracyty, tradycyjne drewno) pozwala dopasować wizualnie roletę do stylu i kolorystyki elewacji. Rolety zewnętrzne to wyjątkowy system, który zapewnia nam prywatność i spokój. Rolety sprawdzą się również jako ochrona przed światłem i hałasem z zewnątrz. A jeżeli dołożymy do tego możliwość inteligentnego sterowania, szybko przekonamy się o słuszności decyzji montażu rolet zewnętrznych.

Firma Aliplast posiada w swojej ofercie systemy rolet adaptacyjnych oraz podtynkowych. System rolet adaptacyjnych przeznaczony jest do stosowania w istniejących budynkach. Roleta zwijana jest do skrzynki aluminiowej umieszczonej na ścianie lub w ościeży. Skrzynka jest wówczas elementem dekoracyjnym, dopasowanym do wyglądu budynku. W ofercie Aliplast: roleta R (Round) – o zaokrąglonym kształcie skrzynki, roleta Q (Quadro) – o kwadratowym kształcie skrzynki. Rolety zewnętrzne podtynkowe – w ofercie Aliplast to roleta H (Hide), są systemem do zabudowy, w którym skrzynki ukryte są pod warstwą docieplenia.

Jedną z opcji sterowania automatycznego jest wykorzystanie prostego systemu opartego na działaniu fal radiowych. Stosując takie rozwiązanie będziemy mogli zarządzać roletami w sposób maksymalnie dla nas wygodny – bez konieczności ich ręcznego opuszczania i podnoszenia, a nawet nie przebywając w tym samym pomieszczeniu. Posiadając dom z dużą ilością okien, drzwi tarasowych wyposażonych w rolety – automatyka jest rozwiązaniem optymalnym. Możliwość kontroli zamknięcia czy otwarcia rolety na odległość, korzystając ze sterowania radiowego – to wygoda i komfort użytkowania.

Aby zapewnić wygodną obsługę rolet (zarówno adaptacyjnych, jak i podtynkowych) – mamy do wyboru kilka opcji sterowania: dla tradycjonalistów obsługa ręczna: za pomocą paska, korby lub paska z przekładnią korbową, lub elektryczna – automatyczne: pilotem lub wyłącznikami.

Jeśli zależy nam na wyższym komforcie życia, warto zainwestować w nowoczesny i niezawodny napęd do rolet. Obecne na rynku zaawansowane technicznie silniki do automatyzacji rolet zewnętrznych gwarantują niezawodność i funkcjonalność obsługi. Systemy sterowania automatycznego rolet zewnętrznych to nieskomplikowane i szybkie programowanie, prostota montażu, wszechstronność i możliwość połączenia urządzeń w jeden spójny system zarządzania automatyką w całym domu za pomocą telefonu.

Więcej informacji: aliplast.pl